ترفند جدید تولیدکنندگان روغن موتور خودرو

رییس اتحادیه فروشندگان لاستیک و روغن تهران بیان کرد: با اینکه قیمت روغن موتور چه برای خودروهای بنزینی و چه دیزلی ۴۱ درصد افزایش یافته است، اما کارخانه‌ها بازهم عرضه را کمتر کرده‌اند و یا محصولات خود را در کنار روغن خوردو به صورت تحمیلی می‌فروشند.

به گزارش پایگاه خبری جوان خودرو

داوود سعادتی‌نژاد رییس اتحادیه فروشندگان لاستیک و روغن تهران در مورد وضعیت بازار روغن موتور اظهار کرد: متاسفانه با اینکه قیمت روغن موتور چه برای خودروهای بنزینی و چه دیزلی 41 درصد افزایش یافته است، اما کارخانه‌ها بازهم عرضه را کمتر کرده‌اند و یا محصولات خود را در کنار روغن خوردو به صورت تحمیلی می‌فروشند. اینها موانع است که خود کارخانه‌دارها ایجاد می‌کنند و مشکلات بیشتری را هم در سطح بازار به وجود آورده‌اند.

وی افزود: فروش تحمیلی کالا باعث می‌شود که مشکلات زیادی برای واحدهای صنفی و مردم به وجود بیاید، کارخانه‌ها خود عرضه را کم کرده‌اند و در عین حال فروش تحمیلی دارند برای مثال می‌گویند در کنار هر یک کارتن روغن موتور باید 5 کارتن ضد یخ ببرید. امیدواریم کارخانه‌ها سطح عرضه را زیاد کنند تا مردم دچار مشکل نشوند.

رییس اتحادیه فروشندگان لاستیک و روغن تهران تصریح کرد: کارخانه‌دارها تقاضای 80 درصد افزایش قیمت داشتند اما با 41 درصد آن موافقت شد، به نظر می‌رسد که علت کاهش سطح عرضه نیز همین موضوع باشد تا تغییر قیمت دوباره اعمال شود. خودروهای سنگین در بندرگاه سهمیه لاستیک و روغن می‌گیرند اما برای واحدهای تعویض روغن که در سطح شهر کار می‌کنند مشکل به وجود آمده است.

وی همچنین افزود: آقای تابش در یک مصاحبه گفته بودند که سازمان حمایت دخالتی در قیمت‌گذاری روغن موتور ندارد اما معاون ایشان با افزایش 41 درصدی قیمت موافقت کرده بودند. تنها نهادی که می‌تواند در مورد این کار کارخانه‌دارها ورود کند سازمان حمایت و همینطور ستاد تنظیم بازار هستند. ما از طرف اتحادیه مکاتبات لازم را با سازمان حمایت و سازمان صمت انجام داده‌ایم ولی هنوز به ما پاسخی داده نشده است.

سعادتی‌نژاد در پاسخ به سوالی در مورد وضعیت بازار لاستیک گفت: بازار لاستیک در آرامش است و مشکلی از نظر توزیع وجود ندارد، قیمت‌ها هم متناسب است. ولی باز کارخانه‌ها درخواست افزایش قیمت 15 درصدی کرده‌اند. متاسفانه با این حرف‌ها بازار متشنج می‌شود، بازار الان کشش این افزایش قیمت را ندارد. ستاد تنظیم بازار و سازمان حمایت باید در این مورد تصمیم بگیرند اما وقتی بازار اشباع است و حتی لاستیک‌های 2019 و 2020 هم در انبار هستند مسلما چنین تصمیمی به صلاح نیست و دلیلی برای افزایش قیمت نیست. ممکن است کارخانه‌ها با این اقدام بخواهند که بازار را تحریک کنند تا فروش خود را افزایش دهند.

انتهای پیام/ منبع: ایلنا

حرفه ای برانیم/ این عادت های غلط در رانندگی را ترک کنید!

هشدار فنی برای روزهای گرم: حواستان به مایع خنک کننده و سیستم خنک کاری موتور باشد!

جدیدترین قیمت روغن موتور در بازار + جدول

چطور از موتور توربو شارژ نگهداری کنیم؟

زمان تعویض روغن موتور خودرو چه وقتی است؟

قیمت روغن موتور افزایش یافت

لاماری راین ایساکو تعمیرگاه تخصصی بهنام کرمان موتور آمیکو مدیران خودرو

نظر شما !!