ایرادات طرح ساماندهی صنعت خودرو در کمیسیون رفع شد

رییس کمیسیون صنایع و معادن مجلس از بررسی طرح ساماندهی صنعت خودرو در این کمیسیون برای رفع ایرادات شورای نگهبان خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری جوان خودرو

سیدجواد حسینی کیا رییس کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: دستور کار امروز کمیسیون بررسی طرح ساماندهی صنعت خودرو با حضور عضو شورای نگهبان و مسئولان دستگاه‌های اجرایی ذیربط و نمایندگان مرکز پژوهش‌ها به منظور رفع ایرادات شورای نگهبان بود.

وی با بیان اینکه نخستین ایراد شورای نگهبان به مصوبه خودرویی مجلس، ابهام درباره منشا ارز موردنیاز برای واردات خودرو بود، خاطرنشان کرد: پس از بررسی‌ها مقرر شد سازوکاری اندیشیده شود که منشا ارز مشخص و افرادی بتوانند خودرو وارد کنند که پیش از واردات، منشا ارز خود را به بانک مرکزی اعلام کنند.

نماینده مردم سنقر در مجلس شورای اسلامی گفت: دومین ایراد شورای نگهبان درج عبارت «تصویب سایر مقررات برعهده وزارت صمت است» در مصوبه قبلی بود که مقرر شد وزیر صمت دستورالعمل‌ها در رابطه با این موضوع را تعیین کند.

حسینی کیا تصریح کرد: شورای عالی نظارت بر حسن اجرای سیاست‌های کلی نظام براساس بند 2 اصل 110، این مصوبه را مخالف برخی سیاست‌های کلی نظام دانست بنابراین در کمیسیون صنایع و معادن راهکارها و سازوکارهایی پیش‌بینی شد که این ایراد نیز برطرف شود. در نتیجه مقرر شد تعیین تکلیف موضوع در جلسات آتی کمیسیون انجام شود.

انتهای پیام/ منبع: ایرنا

سلطان قیمت گذاری یا شورای رقابت؛ کدام عنوان را انتخاب می کنید؟

ترکیب شورای رقابت دستخوش تغییراتی می شود/ وظیفه شورای رقابت، رقابتی کردن بازار نبود

طرح ساماندهی خودرو موجب رشد کیفیت و تنظیم قیمت ها می شود

قیمت لوازم بدنه رنو تندر و ساندرو + جدول

طرح واردات خودرو به در بسته خورد!

لاماری راین ایساکو تعمیرگاه تخصصی بهنام کرمان موتور آمیکو مدیران خودرو

نظر شما !!