پایگاه خبری رسمی خودرو و صنایع وابسته
شماره مجوز ۸۲۱۸۶ از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی

سایپا

تحقق ۱۰۰ میلیون دلار صرفه‌جویی ارزی با اجرای برنامه ساخت داخل/ كاهش ۳۰ ميليون دلار ارزبري دیگر در ساخت قطعات سايپا

مديرعامل گروه خودروسازي سايپا گفت: در پنجمين ميز تخصصي تعميق ساخت داخل در صنعت خودرو قرار است ۱۸ قطعه داخلي‌سازي شود که با تحقق آن ۳۰ ميليون دلار صرفه جويي ارزي خواهيم داشت. به گزارش پایگاه خبری جوان خودرو سيدجواد سليماني در حاشيه مراسم پنجمين ميز تخصصي تعميق ساخت داخل در صنعت خودرو، گفت: در […]

سبحان قالیباف
چهارشنبه - ۲۸ مهر ۱۴۰۰

مديرعامل گروه خودروسازي سايپا گفت: در پنجمين ميز تخصصي تعميق ساخت داخل در صنعت خودرو قرار است ۱۸ قطعه داخلي‌سازي شود که با تحقق آن ۳۰ ميليون دلار صرفه جويي ارزي خواهيم داشت.

به گزارش پایگاه خبری جوان خودرو

سيدجواد سليماني در حاشيه مراسم پنجمين ميز تخصصي تعميق ساخت داخل در صنعت خودرو، گفت: در حالي پنجمين ميز تعميق ساخت داخل از امروز شروع به كار كرد كه در ۴ ميز گذشته گروه خودروسازي سايپا دستاوردهاي خوبي داشته است.

وي با بيان اينكه در ۴ ميز گذشته هدف گذاري براي كاهش ارزبري ۲۰۰ ميليون دلار بود و تاكنون به ميزان ۱۰۰ ميليون دلار صرفه جويي ارزي محقق شده، افزود: گروه خودروسازي سايپا توانست ۸۰ قطعه را داخلي سازي كند و اين اتفاق بسيار مهمي است كه با همت مهندسان كشور عملياتي شد.

مديرعامل گروه خودروسازي سايپا تصريح كرد: در ميز پنجم تعميق ساخت داخل، قرار است ۱۸ قطعه دیگر با همكاري ۱۶ قطعه ساز، داخلي سازي شود که با عملياتي شدن اين امر، ۳۰ ميليون دلار دیگر صرفه جويي ارزي خواهيم داشت.

وي با بيان اينكه مدت زمان داخلي سازي ۱۸ قطعه بين يك تا دو سال خواهد بود، تصريح كرد: يكي از قطعات خاصي كه قرار است قطعه سازان براي ساخت و تعميق ساخت داخل آن اقدام كنند و همواره يكي از مهم ترين چالش هاي صنعت خودرو بوده ايربگ ACU است که با تحقق اين امر مشكلات توليدكنندگان خودرو كاهش قابل توجهي پيدا خواهد كرد.

سليماني با بيان اينكه ايربگ ACU توسط يكي از شركت هاي وابسته به صنايع دفاع توليد و تامين خواهد شد، گفت: افزايش تعميق ساخت داخل به رشد توليد، كاهش هزينه و كاهش وابستگي به واردات كمك مي كند و ما از هر گونه همكاري با قطعه سازان با توجه به اهداف ياد شده استقبال مي كنيم.

وي در ادامه به توليد شش ماهه خودرو در گروه خودروسازی سایپا اشاره و خاطرنشان كرد: در نيمه اول سال جاري مجموعه سايپا ۲۱۲ هزار دستگاه خودرو توليد كرد كه اين عدد نشان دهنده رشد ۵ درصدي توليد نسبت به مدت مشابه سال گذشته است.

مديرعامل گروه خودروسازي سايپا با بیان اینکه اگر محدوديتي در توليد موتور خودرو وجود نداشت، ميزان توليد خودرو افزايش قابل توجهي پيدا مي كرد؛ افزود: بر اساس برنامه ريزي هاي صورت گرفته قرار است ظرف دو سال آينده حدود ۳۵۰ هزار دستگاه موتور جديد با تكنولوژي جديد توليد شود و در محصولات آتي سايپا مورد استفاده قرار گيرد.

گفتني است براساس قرارداد امضا شده بين سايپا و قطعه سازان قرار است، ايربگ ACU با ساخت داخل 30 درصد، صفحه نمايشگر چند منظوره MDF با ساخت داخل 36 درصد، مجموعه مالتي مديا و دوربين عقب با ساخت داخل ۶۰ درصد و پروژه ديگر مجموعه مالتي مديا و دوربين عقب در دو فاز با ساخت داخل ۶۰ درصد انجام خواهد شد.

پنجمين ميز تخصصي تعميق ساخت داخل در صنعت خودرو، به ارزش ۲۲ هزار میلیارد ریال و با هدف صرفه جويي ارزي بيش از ۵۶ ميليون يورو آغاز به كار كرد و بر اين اساس در قرارداد منعقد شده بين خودروسازان و ۲۳ شركت داخلي، قرار است ۳۳ قطعه-پروژه، داخلي سازي شود.

انتهای پیام/

قیمت محصولات سایپا در بازار + جدول

کسب 5 ستاره توسط دیگنیتی بهمن موتور

تعهدات معوق سايپا به خط پايان رسيد

تقویت هم‌افزایی و همکاری در صنعت خودرو راهکار عبور از موانع تولید/ تعداد خودروهای ناقص سایپا از سایر خودروسازان کمتر است

تعهدات معوق سایپا را از ۳۰۰ هزار دستگاه به صفر رساندیم/ با وجود تحریم ها و حذف پراید، کاهش تولید و عرضه نداشته ایم

اولویت تامین قطعات از شرکت‌های قطعه‌ساز داخلی است/ خودروهای ناقص سایپا به ۱۰ هزار دستگاه کاهش می‌یابد

دیدگاه خود را بنویسید

کیوسک مطبوعاتی