توقف موقت طرح عرضه خودرو در بورس

نایب رییس کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: بحث عرضه خودرو در بورس، به صورت کامل در کمیسیون صنایع منتفی نشده و تنها در بازه فعلی متوقف شده است.

به گزارش پایگاه خبری جوان خودرو

علی جدی، نایب رییس کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: موضوع مذاکره برای عرضه خودروهایی که مشمول قیمت‌گذاری نیستند در بورس کالا، به کمیسیون ارتباطی ندارد و بحثی میان خود وزارت صمت و سازمان بورس و اوراق بهادار است و می‌توانند در این زمینه تصمیم بگیرند. یعنی می‌توانند بدون اعمال تصمیم کمیسیون، خودرو را مانند بسیاری دیگر از کالا‌ها (فولاد، سیمان و…) در بورس کالا عرضه کنند.

جدی تصریح کرد: طرح قیمت‌گذاری خودرو، بسیار مفصل بوده و یکی از مواد آن، عرضه خودرو در بورس کالا است. اما بررسی این ماده در حال حاضر متوقف شده و کمیسیون در حال بررسی ماده چهار طرح ساماندهی است که به مجلس مرتبط می‌شود و شورای نگهبان، آن را عودت داده بود.

وی افزود: بحث عرضه خودرو در بورس، به صورت کامل در کمیسیون صنایع منتفی نشده و تنها در بازه فعلی متوقف شده است و احتمال مطرح شدن دوباره آن وجود دارد.

نایب رییس کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی اشاره کرد: در طرح مجلس، قرار بر تعیین قیمت پایه خودرو توسط شورای رقابت و پس از آن، عرضه در بورس است و اختلاف میان قیمت پایه و قیمتی که برای عرضه در بورس درنظر گرفته می‌شود، برای موارد پیش‌بینی‌شده دیگری هزینه خواهد شد.

انتهای پیام/ منبع: اقتصاد آنلاین

آیا عمر قیمت گذاری دستوری به پایان نرسیده است؟ / چه کسی پاسخگوی ضرر سهامداران خودرویی است؟

خودرو وارد تالار شیشه ای شد!

عرضه اقلام مزایده‌ای غیرتولیدی ایران خودرو در بورس کالا/ قیمت‌گذاری اقلام و خودروهای مزایده‌ای توسط کارشناسان رسمی دادگستری

سوداگری با عرضه خودرو در بورس کنترل می شود

کنترل سوداگری در بازار با عرضه خودرو در بورس کالا

نظر شما !!