آیا خودروهای لوکس در بورس عرضه می شوند؟

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس بیان کرد: قانونی برای الزام عرضه خودروهای لوکس در بورس وجود ندارد.

به گزارش پایگاه خبری جوان خودرو

حجت‌الله فیروزی عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس در مورد آخرین وضعیت طرح ساماندهی بازار خودرو و واردات خودرو اظهار کرد: بعد از آنکه ماده 4 طرح ساماندهی بازار و صنعت خودرو در مجلس به تصویب رسید، شورای نگهبان سه ابهام به آن مطرح کرد. این طرح به کمیسیون صنایع ارجاع داده و ابهامات برطرف شد، بعد از تصویب اصلاحات انجام شده در صحن مجلس دوباره به شورای نگهبان ارجاع داده شد.

وی افزود: تاکنون بازخورد منفی از شورای نگهبان اعلام نشده و امیدواریم که به تایید برسد. احتمالا در چند روز آینده ما بتوانیم نظر شورای نگهبان را دریافت کنیم چراکه مهلت قانونی دارد.

وی در ادامه افزود: اگر شورای نگهبان این طرح را تایید کند، طرح به مجلس بازمی‌گردد و رییس مجلس آن را به رییس جمهور اعلام می‌کند. دولت نیز این قانون را به روزنامه رسمی اعلام می‌کند تا درج شود. 20 روز پس از زمان درج در داخل کشور و در خارج از کشور بعد از دو ماه لازم‌الاجرا می‌شود. مراحل اداری قبل از درج در روزنامه هم زمان زیادی را نمی‌خواهد. اگر تایید شورای نگهبان امروز انجام شود شاید بیش از یک ماه تا لازم الاجرایی شدن طول نکشد.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس در پاسخ به سوالی در مورد خبر عرضه خودروهای لوکس در بازار بورس عنوان کرد: هنوز قانونی برای الزام عرضه خودروهای لوکس در بورس وجود ندارد. طرح عرضه خودرو در بورس که کمیسیون صنایع دارد، هنوز در مراحل کارشناسی است.

وی تصریح کرد: در رسانه‌ها منتشر شده که قرار است قیمت خودروهای لوکس بر اساس تصمیم هیئت مدیره شرکت‌ها قیمت‌گذاری شوند. محلی برای طرح این موضوع وجود نداشت چراکه قاعده کلی برای خودروهای اقتصادی قیمت‌گذاری بر اساس تصمیم شورای رقابت و قیمت‌گذاری خودروهای لوکس یا فانتزی بر اساس تصمیم هیئت مدیره بود، بنابراین این موضوع از قبل هم وجود داشت.

انتهای پیام/ منبع: ایلنا

عرضه خودرو در بورس کالا باید گارشناسی شود

آیا قیمت گذاری دستوری حذف می شود؟

آزادسازی قیمت خودرو تنها راه است/ صنعت دستوری بهره وری ندارد

وزیر اقتصاد خواستار فروش سهام ایران خودرو و سایپا شد

ایساکو تعمیرگاه تخصصی بهنام کرمان موتور آمیکو مدیران خودرو

نظر شما !!