پایگاه خبری رسمی خودرو و صنایع وابسته
شماره مجوز ۸۲۱۸۶ از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی

2016-mercedes-a-class-facelift-فیس لیفت_مرسدس بنز کلاس A

فیس لیفت مرسدس بنز کلاس A مدل 2016 رونمایی شد.

اغلب اوقات لوکس ترین ها جذاب ترین ها نیز هستند. سرانجام فیس لیفت بنز کلاس A مدل 2016 که یک هاچ بک زیبا است رونمایی شد. اگرچه تغییرات ظاهری این خودرو زیاد نیست اما تغییرات مهمی را می توان در مشخصات موتور مشاهده کرد. تغییرات ظاهری شامل سپر جدید و جلوپنجره با شبکه الماسی شکل […]

سهیل زنگنه
دوشنبه - ۸ تیر ۱۳۹۴

اغلب اوقات لوکس ترین ها جذاب ترین ها نیز هستند. سرانجام فیس لیفت بنز کلاس A مدل 2016 که یک هاچ بک زیبا است رونمایی شد. اگرچه تغییرات ظاهری این خودرو زیاد نیست اما تغییرات مهمی را می توان در مشخصات موتور مشاهده کرد.

تغییرات ظاهری شامل سپر جدید و جلوپنجره با شبکه الماسی شکل و تغییرات اندک در گرافیک چراغ‌ها و استاندارد شدن LED های اختیاری در مدل A45 AMG می‌شوند.

2016-mercedes-a-class-facelift-فیس لیفت_مرسدس بنز کلاس A

با ورود به داخل کابین، تغییرات با سیاق مدل CLA مشاهده می‌شوند. سیستم سرگرمی به‌روزرسانی شده و در حال حاضر از اپل کارپلی و اندروید اتو، پشتیبانی می‌کند. یک نمایشگر 8 اینچی تبلت مانند و تجدیدنظر در نمایشگرهای داشبورد و استفاده از مواد تازه با رنگ‌های متنوع از دیگر تغییرات قابل ذکر می‌باشند.

2016-mercedes-a-class-facelift-فیس لیفت_مرسدس بنز کلاس A 2016-mercedes-a-class-facelift-فیس لیفت_مرسدس بنز کلاس A

در بخش فنی، پیشرانه 1.6 لیتری مدل پایه A160 با قدرت 100 اسب بخار و گشتاور 180 نیوتن‌متر، مقرون به صرفه‌ترین مدل است. مدل A180d دیزلی از یک موتور 1.5 لیتری 107 اسبی و 260 نیوتن متری سود می‌برد. مصرف سوخت این مدل تنها 3.5 لیتر در هر صد کیلومتر و آلایندگی آن تنها 89 گرم در هر کیلومتر می‌باشد.

پیشرانه 2.1 لیتری مدل A220d با 6.7 اسب بخار افزایش، اکنون 174 اسب بخار نیرو دارد. در حالی که A250 اسپرت و فورماتیک در حال حاضر با تولید نیروی 214.5 اسب بخار به‌جای 208 اسب بخار قبلی ارائه می‌شوند.

مرسدس همچنین یک گیربکس دستی را به‌صورت آپشن برای A250 ارائه می‌کند. در حالی که گیربکس استاندارد این مدل، هفت سرعته با کلاچ دوگانه می‌باشد.

2016-mercedes-a-class-facelift-AMG_فیس لیفت_مرسدس بنز کلاس A

مرسدس بنز A45 AMG

مدل پرچمدار A45 AMG برای رقابت بهتر و غلبه بر تنها رقیب درخور آن یعنی آئودی AS3 با 362 اسب بخار قدرت، ارتقا داده شده و 375 اسب بخار نیرو و 475 نیوتن متر گشتاور تولید می‌کند. در حالی که پیش از این قدرت آن 355 اسب‌بخار و گشتاور آن 450 نیوتن‌متر بود. این افزایش باعث گردیده تا صفر تا صد این مدل با 0.4 ثانیه کاهش به 4.2 ثانیه برسد. بدون اینکه تأثیری در مصرف سوخت 6.9 لیتری آن ایجاد شود. بدین ترتیب، این خودرو به پرقدرت‌ترین و سریع‌ترین هاچ‌بک تولید انبوه حال حاضر دنیا مبدل می‌گردد.

2016-mercedes-a-class-facelift-AMG_فیس لیفت_مرسدس بنز کلاس A 2016-mercedes-a-class-facelift-AMG_فیس لیفت_مرسدس بنز کلاس A

مدل A45 AMG را می‌توان با پکیج اختیاری داینامیک پلاس شامل قفل دیفرانسیل جدید مکانیکی محور جلو و تعلیق اسپرت با تنظیم تطبیقی دو مرحله میرایی و امکان انتخاب حالت‌های سواری راحت، اسپرت و مسابقه‌ای اسپرت پلاس سفارش داد.

همچنین نسبت گیربکس در دنده‌های 3 و 7 گیربکس اتوماتیک این مدل کوتاه‌تر شده و شتاب و پویایی بهتری را برای آن به ارمغان می‌آورد.

هنوز در مورد A45 AMG S با پیشرانه 400 اسبی خبری منتشر نشده است. اما این مدل نیز دیر یا زود به خانواده کلاس A می‌پیوندد.

برچسب‌ها : AMGمرسدس بنزکلاس A

دیدگاه خود را بنویسید

کیوسک مطبوعاتی