پایگاه خبری رسمی خودرو و صنایع وابسته
شماره مجوز ۸۲۱۸۶ از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی

پورشه ویژن ۳۵۷ اسپیدستر

پورشه ای که آینه بغل ندارد را میشناسید؟

پورشه از یک کانسپت بسیار جذاب در فستیوال سرعت گودوود رونمایی کرد. این کانسپت به مناسبت هفتادوپنجمین سالگرد عرضه نخستین خودروی کمپانی یعنی ۳۵۶ اسپیدستر توسعه پیدا کرده و ویژن ۳۵۷ اسپیدستر نام دارد.

شیوا تدین پور
چهارشنبه - ۱۱ مرداد ۱۴۰۲

به گزارش پایگاه خبری جوان خودرو؛

کانسپت پورشه ویژن ۳۵۷ اسپیدستر که طراحی بسیار زیبا و منحصر به فردی دارد، از یکی از ساده ترین ابزار رانندگی یعنی آینه جانبی محروم است.

همان‌طور که قابل حدس است، این کانسپت نسخه بدون سقف از مفهومی ویژن ۳۵۷ محسوب می‌شود.

درحالی‌که نسخه کوپه بر اساس پلتفرمی مشترک با ۷۱۸ کیمن GT۴ RS ساخته شده، نسخه اسپیدستر در مدل ۷۱۸ GT۴ e-Performance ریشه دارد و از شاسی مشترک با آن بهره می‌برد.

موتورها و باتری موجود در این کانسپت برقی به مفهومی Mission R تعلق دارند. جالب آنکه بخشی از کابین و جایی که باید صندلی سرنشین کناری نصب باشد، از طریق یک پوشش مخصوص محافظت می‌شود!

بدنه کانسپت پورشه ویژن ۳۵۷ اسپیدستر طرح زیبایی دارد. این طرح شامل رنگ‌های آبی، سفید و طیف‌هایی از خاکستری تیره و روشن می‌شود. کانسپت پورشه ویژن ۳۵۷ اسپیدستر به رینگ‌های ۲۰ اینچی منیزیمی با قفل مرکزی مجهز است. این رینگ‌ها دارای قالپاقی مخصوص از فیبر کربن هستند.

پورشه ویژن ۳۵۷ اسپیدستر

در این مفهومی خبری از آینه‌های جانبی معمولی نیست و دو دوربین تصویر اطراف خودرو را در اختیار راننده می‌گذارند. چراغ‌های اصلی جلو و عقب پشت حفره‌های ریز متعدد قرار دارند. چراغ سوم ترمز نیز به‌طور هنرمندانه‌ای با شیارهای موجود در پشت خودرو ادغام شده است. این شیارها به اولین خودروی ساخت پورشه اشاره می‌کنند.

در داخل کابین کانسپت پورشه ویژن ۳۵۷ اسپیدستر، تنها یک صندلی وجود دارد. این صندلی از جنس پلاستیک تقویت‌شده با فیبرکربن است و ساختاری یکپارچه با شاسی مونوکوک خودرو دارد. راننده از طریق یک کمربند شش‌ نقطه‌ای که در خودروهای مسابقه‌ای رایج است، روی صندلی ثابت حفظ می‌شود.

پورشه ویژن ۳۵۷ اسپیدستر

داشبورد کانسپت ویژن ۳۵۷ اسپیدستر طراحی ساده‌ای دارد و جنس آن از فیبرکربن است. جالب اینکه خبری از نمایشگر دیجیتال در این مفهومی زیبا نیست و اطلاعات مورد نیاز راننده روی یک پنل شفاف در پشت فرمان نمایش داده می‌شوند.

همانند برخی از مدل‌های مسابقه‌ای پورشه در این کانسپت به‌جای دستگیره در فلزی، از بند پارچه‎‌ای استفاده کرده تا وزن خودرو کاهش پیدا کند.

مثل دیگر مفهومی‌های اخیر پورشه، کانسپت ویژن ۳۵۷ اسپیدستر نیز راهی خطوط تولید نخواهد شد و صرفاً قدرت ایده‌پردازی طراحان کمپانی را به‌نمایش می‌گذارد.

دیدگاه خود را بنویسید

کیوسک مطبوعاتی