هر کشور اروپایی به کدام خودرو روی خوش نشان می‌دهد؟

مردم کشورهای اتحادیه اروپا در انتخاب یک خودرو سیلقه‌های متفاوتی را در مدت زمان طی شده در سال 2017 از خود نشان دادند.

سال‌هاست که فیستا به عنوان یکی از محبوب‌ترین خودروهای بریتانیا در صدر جدول پرفروش‌ها قرار گرفته است. خودرویی خوب که با قدرت، بسیاری شاخص‌های مناسب یک خودروی شهری را نشان می دهد. اما همه کشورهای اتحادیه اروپا فیستا را دوست ندارند ومی‌توان گفت مردم قاره سبز با توجه به شرایط و سبک زندگی‌شان در هر کشور یک خودر را برای الویت‌های خود بر می‌گزینند.

 

براساس آمار موسسه تحلیلی جاتو داینامیک مردم کشورهای اتحادیه اروپا در انتخاب یک خودرو سیلقه‌های متفاوتی را در مدت زمان طی شده در سال 2017 از خود نشان دادند.

اتریش: فولکس‌واگن گلف

به دلیل نزدیکی به آلمان و فرانسه می‌توان محصولات متنوعی از محصولات آلمانی و فرانسوی را در میان لیست مورد علاقه مردم یافت. بعد از گلف، اپل کورسا و رنو کلیو از محبوب‌ترین خودروهای مردم این کشور در سال 2017 به شمار می‌آیند.

کرواسی: رنو کلیو

 

مردم کرواسی تغییر ذائقه داده اند. آنها در سال قبل نیسان قشقایی و تویوتا یاریس را بیش از هر خودرویی خریدند. اما در سال جاری “رنو کلیو “و اوپل آسترا بیش از هر خودروی دیگری در لیست خرید کروات‌ها قرار گرفت.

چک: اشکودا

 

چندان دور از ذهن نیست که خودروسازی بومی این کشور صاحب پرفروش‌ترین‌ها باشد. اشکودا و فابیا دو خودروی پرفروش چک به شمار می‌آیند و این موضوع حکایت از علاقه و حمایت مردم چک در سال 2017 به خودروهای وطنی دارد.

دانمارک: پژو 208

علاقه مردم دانمارک به پژو در سال جاری باعث شد تا نام این خودروسازی در اتحادیه اروپا بدرخشد. نیسان قشقایی و فولکس‌واگن پولو از دیگر گزینه‌های محبوب دانمارکی‌ها به شمار می آیند.

فنلاند: اشکودا اوکتاویا

 

یکی از ادعاهای اشکودا موفقیت فروش اوکتاویا در فنلاند در سال جاری است. دومین اولویت خرید فنلاندی‌ها در سال 2017 را نیسان قشقایی تشکیل است. در همین زمان ترکیب مدل‌های S90 و V90 ولوو در مقام سوم قرار گرفته است.

فرانسه: رنو کلیو

 

کلیو در سال 2017 به عنوان پرفروش‌ترین خودروی فرانسه در صدر ایستاده است. اما فرانسوی‌ها در سال جاری به خودروی 208 پژو نیز علاقه نشان داده و این مدل به عنوان دومین مدل پرفروش این کشور در مقام دوم قرار گرفته است. سیتروئن C3 نیز در جایگاه سوم محبوب‌های فرانسه ایستاده است.

آلمان: فولکس واگن گلف

 

در سال جاری آلمان‌ها از میان طیف وسیع خودروهای خوبشان گلف و تیگوان را به عنوان محبوب‌ترین خودروهای خود در لیست خرید قرار دادند و بیشتری از هر خودرویی این مدل را برگزیدند.

یونان: تویوتا یاریس

 

یونانی‌ها نشان دادند در سال جاری بیش از هر خودرویی به تویوتا یاریس علاقه دارند. آنها پس این خودرو، خرید اپل کورسا و نیسان میکرا را در اولویت‌های خود قرار دادند.

مجارستان: سوزوکی ویتارا

 

بسیار طبیعی است مجارها یک خودرویی را انتخاب کنند که به نحوی در کشورشان ساخته می شود. اما مردم این کشور در سال جاری اشکودا اوکتاویا و اپل آسترا را نیز در فهرست محبوب‌های خود قرار دادند.

ایرلند: هیوندای توسان

 

از سال 2015 فروش برخی از محصولات هیوندایی در ایرلند اوج گرفته و در سال جاری توسان بیش از هر خودرویی در این کشور به فروش رسیده است. نیسان قشقایی، اشکودا اوکتاویا و فولکس واگن گلف نیز از دیگر محبوب های ایرلند به شمار می‌آیند.

ایتالیا: فیات پاندا

 

ملی‌گرایی در این کشور برنده شده است، به همین دلیل در سال 2017 بیش از هر خودوی دیگری فیات پاندا خانه پیدا کرد و در پارکینگ‌های مردم جای گرفت. لانچیا اپسیلون نیز دومین خودروی محبوب مردم کشور چکمه‌ای لقب گرفت. فیات 500 در جایگاه سوم پرفروش‌ها ایستاده است.

لاتویا: نیسان قشقایی

نیسان می‌تواند ادعای موفقیت کوچکش را در سال جاری در این کشور مطرح کند. اشکودا اوکتاویا و کیا اسپورتیج نیز در مقام‌های بعدی محبوب‌های این کشور اروپایی قرار می‌گیرند.

لتونی: فیات 500

در لتونی نیز فیات 500 بسیار محبوب است و پس از آن نیسان قشقایی دومین خودروی پرفروش این کشور لقب گرفته است. در سال جاری اشکودا اوکتاویا نیز در مقام سوم محبوب‌های مردم این کشور قرار دارد.

لوکزامبورگ: فولکس واگن گلف

 

بازار لوکزامبورگ در واقع آینه بازار بلژیک است. مردم این کشور نیز در سال 2017 بیش از بقیه خودروها به خرید فولکس‌واگن گلف و تیگوان علاقه نشان داده و رنو کلیو نیز در مقام سوم قرار می‌گیرد.

هلند: رنو کلیو

 

همه چیز در میان هلندی‌ها تغییر کرده است. فولکس‌واگن گلف در سال جاری از رده‌های بالای جدول بیرون آمده و رنو کلیو، فولکس‌واگن آپ و کیا پیکانتو صدر جدول پرفروش‌ها را اشغال کرده‌اند.

نروژ: فولکس‌واگن گلف

 

با وجود اینکه شگفت‌انگیز به نظر می‌رسد اما فولکس‌واگن گلف امسال پرفروش‌ترین خودروی نروژ محسوب می‌شود. بی‌ام‌و I3 نیز در مقام دوم و پاسات در مقام سوم محبوب‌ها قرار دارد.

لهستان: اشکودا فابیا

 

اشکودا دو محصول خود یعنی فابیا و اوکتاویا را در سرزمین مجارها پرفروش کرده است. اوپل آسترا نیز امسال سومین گزینه محبوب خرید در این کشور محسوب می‌شود.

پرتغال: رنو کلیو

 

سوپر مینی فرانسوی‌ها نیز بیش از هر خودروی دیگری در پرتغال صاحب خانه شده است. اما این خودرو تنها محبوب فرانسوی پرتغالی‌ها نیست. پس از کلیو پژو 208 و رنو مگان در لیست پرفروش‌های این کشور در سال جاری قرار دارند.

رومانی: داچیا لوگان

 

داچیا فروش خانگی خود در سال گذشته را طوفانی شروع کرد و ظاهرا این روند همچنان در سال جاری ادامه دارد. در رومانی مگان و داستر در مقام‌های اول و دوم و ساندرو در مقام چهارم پرفروش‌ها قرار دارد. فورد فوکوس به عنوان سومین اولویت محبوب و پرفروش در میان محصولات داچیا قرار گرفته است.

اسلوواکی: اشکودا فابیا

 

اشکودا فابیا در اسلوواکی پیشتاز فروش است و برادر بزرگترش اوکتاویا چندان از آن دور نیست. مدل رپید نیز در مقام سوم قرار دارد.

اسلوونی: رنو کلیو

 

رنو کلیو نیز ادعای قهرمانی دیگری را در بازار اسلوونی دارد و با روند کنونی‌اش از مدل‌هایی مانند اشکودا اوکتاویا و فولکس‌واگن گلف پیشی گرفته است. فیس‌لیفت کلیو به حفظ فروش این محصول رنو در بسیاری از کشورهای اروپایی کمک کرده است.

اسپانیا: سئات ایبیزا

مقام‌های طلایی و نقره‌ای فروش در سال جاری در اسپانا به سئات ایبیزا و لئون می‌رسند.که البته این خودرو در صدد ورود به بازار ایران نیز می باشد مدال برنز نیز در این کشور به اپل کورسا اهداء شده است. معرفی شاسی‌بلندهای آتکا و آرونا می‌تواند جای پای خودروساز اسپانیایی را در این کشور و کشورهای همسایه بزرگتر کند.

سوئد: ولوو S90/V90

 

در سال گذشته صدر نشینی فولکس‌واگن گلف در سوئد غوغا به پا کرد. این در حالی بود که که در این زمان ترکیب فروش سه خودروی ولوو S80، V70 و XC70 با هم در جایگاه دوم قرار می‌گرفت. اما در سال 2017 و با ورود S90 و V90 ولوو همه چیز تغییر کرد تا این خودروسازی سوئدی در کشورش به محبوب‌ترین گزینه موجود تبدیل شود. مدل XC60 ولوو نیز با قرار گرفتن در جایگاه دوم محبوب‌ها، فولکس‌واگن گلف را به رده سوم رانده است.

سوئیس: اشکودا اوکتاویا

 

از آنجا که سوئیسی‌ها هیچ خودروساز بزرگ بومی ندارند، در سال جاری اشکودا اوکتاویا، فولکس‌واگن گلف و تیگوان را بیش از بقیه خودروها از همسایگان خود خریدند.

انگلستان: فورد فیستا

تا این زمان در سال 2017، فیستا لقب پرفروش‌ترین خودروی بریتانیا را از آن خود کرده است. فورد فوکوس و وکسهال کورسا نیز در مقام دوم و سوم پرفروش‌ترین‌ها قرار دارند.

منبع: عصر ایران

قوانین راهنمایی و رانندگی عجیب غریب در جهان

محبوب‌ترین و پرفروش‌ترین خودروهای جهان را بشناسید

محبوب ترین رنگ های خودرو در جهان کدامند؟

جگوار اف-پیس برنده جایزه بهترین طراحی و بهترین خودرو سال 2017

همه چیز در مورد استلویو، اولین شاسی بلند آلفارومئو

عنوان بهترین خودرو سال 2017 اروپا به پژو 3008 رسید

مدل جدید تویوتا پرادو به بازار می آید

EQ کانسپت برقی مرسدس

تویوتا کمری ۲۰۱۸ با ۲ مدل مختلف به بازار می‌آید

رونمایی از ون جدید رنو در جشنواره فیلم کن


لاماری ایلیا ایساکو تعمیرگاه تخصصی بهنام کرمان موتور آمیکو مدیران خودرو

نظر شما !!