ارزان ترین مک لارن رونمایی شد.

کوچکترین نژاد ابرخودرو های مک‌لارن نه تنها با قیمت پایه ای نزدیک به 180 هزار دلار، ارزان ترین مک لارن تا به امروز است، ولی ممکن است کاربردی ترین مک‌لارن برای سواری روزمره نیز به حساب می آید. 570S برپایه ساختار و فرمولی مشترک با مدل های بالارده تر مک‌لارن توسعه یافته به این معنی که نیروبخش آن، موتور V8 3.8 لیتری توئین‌توربویی است که پشت قفس تماما فیبرکربنی کابین جاساز شده.

در 570S تقریبا 30 درصد اجزای این موتور از نو طراحی شده و به جای 640 اسب‌بخار 650S و یا 903 اسب بخار P1، تنها 570 اسب بخار متریک قدرت تولید می‌کند که می شود 562 اسب بخار حقیقی. با این حال اما مک‌لارن مدعی است به لطف 600 نیوتن‌متر گشتاور بیشینه ای که این موتور در دور های 5.000 تا 6.500، از مسیر گیربکس 7 سرعته 2 کلاچ آشنای SSG به چرخ های عقب می فرستد،مک لارن 570s

570S صفر تا صد را تنها در 3.2 ثانیه طی میکند و فراتر از 328 کیلومتر در ساعت سرعت بگیرد. مصرف سوخت این ابرخودرو پایین‌رده سوری نیز تنها 9.2 لیتر در هر 100 کیلومتر اعلام شده که برای یک خودرو اسپرت، مصرف سوخت معقول و شاید بهتر از حد مورد انتظار است. 570S با فرم های آشنای نسل جدید ابرخودروهای مک‌لارن طراحی شده و با المان های تکامل یافته طراحی، جذابیت توام با خشونت را به نمایش می گذارد. شکاف روی درب ها تا هواکش جانبی و فرم الهام گرفته شده از پشتبند های معلق در ستون های عقب، سعی در به تصویر کشیده چهره مک‌لارن های آینده نه چندان دور نیز دارد. کابین نیز به همین شکل، استخوان‌بندی مشابه با کابین سری های سوپر و آلتیمِت دارد اما از هیجان محض و صرفا القاء حس سرعت آنها فاصله گرفته و سعی دارد در عین اسپرت بودن، مدرن و لوکس نیز جلوه کند.

مک لارن 570s

این خودرو به یک صفحه نمایش TFT نشانگر های پشت فرمان و صفحه نمایش لمسی 7 اینچی عمودی IRIS روی داشبورد با اتصال بلوتوث، رادیو دیجیتال DAB و رادیو ماهواره ای SIRIUS مجهز شده و بصورت آپشنال،‌با پوشش چرم ناپا و آلکانتارا و سیستم صوتی 1.280 وات Bowers&Wilkins با 12 بلندگو قابل سفارش است.

نظر شما !!
  1. محسن زارعی

    باتشکر از مطالب خوب و پربارتون
    امیدوارم همیشه موفق باشید