پایگاه خبری رسمی خودرو و صنایع وابسته
شماره مجوز ۸۲۱۸۶ از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی

طرحی برای یک ماشین پرنده (7)

رویای پرواز با ماشین پرنده

  شاید تا کنون در یک ترافیک شلوغ ، به آسمان خيره شده ايد و رویای پرواز با يک ماشین پرنده را تصور کرده باشيد. اگر به سال‌های دهه ۸۰  برگرديم، این واقعاً ایده احمقانه‌ای به نظر خواهد آمد. ولی با توجه به پیشرفت‌های روز افزون دنیای امروز در زمینه آئرودینامیک و قابلیت‌های پیشرانه موتورها، […]

javankhodro
سه شنبه - ۲۷ مرداد ۱۳۹۴

 

شاید تا کنون در یک ترافیک شلوغ ، به آسمان خيره شده ايد و رویای پرواز با يک ماشین پرنده را تصور کرده باشيد. اگر به سال‌های دهه ۸۰  برگرديم، این واقعاً ایده احمقانه‌ای به نظر خواهد آمد. ولی با توجه به پیشرفت‌های روز افزون دنیای امروز در زمینه آئرودینامیک و قابلیت‌های پیشرانه موتورها، این نوع ایده‌ها آنقدرها هم دور از واقعیت نیستند. اینجاست که نامی چون «ترافوجیا» مطرح می‌شود. این کمپانی که در سال ۲۰۰۶ تأسیس شده است، هدف اين کمپاني اين است که پروازهای شخصی را به داخل تمام خانه‌ها ببرد.

آخرین کانسپت ترافوجیا، TF-X نام دارد که یک خودروی پرنده مطابق با استانداردهای حضور در خیابان‌های شهری است و برای حرکت بر روی سطح زمین از پیشرانه الکتریکی و برای بلند شدن و فرود آمدن به عنوان نیروی کمکی از پیشرانه الکتریکی استفاده می‌کند.  دامنه پرواز بدون‌توقف این وسیله حداقل ۵۰۰ مایل (۸۰۴ کیلومتر) خواهد بود.

 

طرحی برای یک ماشین پرنده (1)

باتری‌های این وسیله را می‌توان هم از طریق موتور بنزینی و از هم طریق اتصال به ایستگاه‌های خودروهای الکتریکی شارژ کرد. TF-X مجهز به نسخه پیشرفته GPS است و بر همين اساس می‌تواند در محدوده شرایط آب‌وهوایی پیشنهادی، در مکان مشخص به صورت اتوماتیک فرود بیاید. همچنین این خودروی پرنده می‌تواند در شرایط اضطراری مسیر حرکت خود را به شکل ایمن در آسمان پیدا کند. با اینکه ترافوجیا می‌خواهد تا جای ممکن قیمت TF-X را پایین نگه دارد، ولی باید قیمت بیشتری نسبت به یک خودروی معمولی از آن انتظار داشت؛ چرا که مواد سبک‌وزن و مقیاس تولید، هزینه بالایی به همراه خواهند داشت. کمپانی زمانی برابر ۸ سال برای توسعه کامل ترافوجیا TF-X متصور است. بنابراین، در حال حاضر هنوز هم باید هنگام گیر کردن در ترافیک، در مورد ماشین پرنده رؤیاپردازی کرد.

 

طرحی برای یک ماشین پرنده

طرحی برای یک ماشین پرنده

طرحی برای یک ماشین پرنده

طرحی برای یک ماشین پرنده

طرحی برای یک ماشین پرنده

دیدگاه خود را بنویسید

کیوسک مطبوعاتی