پایگاه خبری رسمی خودرو و صنایع وابسته
شماره مجوز ۸۲۱۸۶ از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی

خودرو خودران_خودرو بدون راننده_گوگل_خودرو هوشمند

ساخت خودرو توسط گوگل

بر اساس مدارکی که به دست روزنامه گاردین رسیده است گوگل به صورت مخفیانه مشغول ساخت خودرو است. گوگل بی‌سر وصدا در حال ساخت خودروهایی اختصاصی است و حتی یک شرکت خودروسازی به نام Google Auto LLC را تاسیس و ثبت کرده است. این شرکت که از جمله زیرمجموعه های شرکت گوگل است در سال […]

سهیل زنگنه
سه شنبه - ۱۳ مرداد ۱۳۹۴

بر اساس مدارکی که به دست روزنامه گاردین رسیده است گوگل به صورت مخفیانه مشغول ساخت خودرو است.

گوگل بی‌سر وصدا در حال ساخت خودروهایی اختصاصی است و حتی یک شرکت خودروسازی به نام Google Auto LLC را تاسیس و ثبت کرده است.
این شرکت که از جمله زیرمجموعه های شرکت گوگل است در سال 2011 تاسیس شد. در آن زمان گوگل خودروهای بدون نیاز به راننده Priuses خود را کنار گذاشت تا خودروهای Lexus SUV را تولید کند.

بر طبق اسنادی که اولین بار به دست خبرنگاران روزنامه گاردین افتاده خودروسازی گوگل سازنده رسمی 23 مدل خودروی لکسوس است که تنها برخی از انها در معابر عمومی رویت شده اند و بسیاری از آنها هنوز در مرحله آزمایشی بوده و در دسترس عموم قرار نگرفته اند.

تمامی خودروهای ساخت گوگل شماره شناسایی خاص خودروها یا VIN هم دریافت کرده اند. با تاسیس این شرکت مسئولیت حقوقی مشکلات و سوانح ناشی از تصادفات احتمالی خودروهای گوگل نیز بر عهده شرکت تابع و نه خود گوگل خواهد بود و البته این کار از نظر مالی و مدیریتی هم مزایایی برای گوگل دارد.

به گزارش فارس از ورج، بر طبق اطلاعات منتشر شده خودروهای گوگل دارای فرمان بوده و در آنها از موتور برقی 20 تا 30 کیلوواتی استفاده شده است. این در حالی است که خودروهای برقی ساخت شرکت تلسا از موتورهای 300 کیلوواتی برخوردارند. گوگل آزمایش خودروهای هوشمندش را از ماه ژوئن اغاز کرده و امیدوار است از سال اینده آنها را عملا در خیابان ها به کار گیرد.

این در حالی است که اپل نیز قصد دارد خودرو خود را تولید نماید. خودروهای خودران گوگل تا بحال توانسته اند از آزمایش ها سر بلند بیرون آیند ولی درباره آینده خودروهای هوشمند مسائلی چون پرداخت کننده بیمه، نحوه تصمیم گیری در شرایط سخت و… مشخص شود.

اولین مصدوم خودروهای خودران گوگل

سو استفاده از خودروهای هوشمند ؟!

انسان علت تصادف خودروهای هوشمند گوگل

دیدگاه خود را بنویسید

کیوسک مطبوعاتی