پایگاه خبری رسمی خودرو و صنایع وابسته
شماره مجوز ۸۲۱۸۶ از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی

کارکرد 100 هزار کیلومتری بی وای دی S6

راز ماندگاری بی وای دی S6 / وقتی کیفیت اتفاقی نیست

در میان برندهای شرقی هستند خودروهایی مثل بی وای دی که توانستنه اند مشتریان خود را راضی نگه دارند. در همین راستا با یکی از خریداران بی وای دی S6 که 100 هزار کیلومتر با این شاسی بلند محبوب پیموده به گفت و گو نشستیم. به گزارش پایگاه خبری رسمی جوان خودرو بازار خودروی ایران […]

میلاد میرعابدینی
سه شنبه - ۱۹ تیر ۱۳۹۷

در میان برندهای شرقی هستند خودروهایی مثل بی وای دی که توانستنه اند مشتریان خود را راضی نگه دارند. در همین راستا با یکی از خریداران بی وای دی S6 که 100 هزار کیلومتر با این شاسی بلند محبوب پیموده به گفت و گو نشستیم.

به گزارش پایگاه خبری رسمی جوان خودرو

بازار خودروی ایران در سال های اخیر میزبان خودروهای مختلفی از چین، آلمان، کره جنوبی،  ایتالیا، فرانسه، انگلستان و دیگر کشورهای غربی و شرقی بوده است. این خودروها در مقوله های  کیفیت، خدمات پس از فروش، استهلاک، مصرف سوخت، باز دست دوم و چند آیتم دیگر در بازار هواره جایگاهی مختص به خود داشته اند. اما بدون شک کیفیت ساخت و خدمات پس از فروش مناسب 2 فاکتوری هستند که امروزه برای هر خریداری از اهمیت بالایی برخودار است. شاید تصور کنید به دلیل این که یک خودرو آلمانی است پس حتما می تواند در بازار ایران حرف های زیادی برای گفتن داشته باشد و خدمات پس از فروش مناسبی هم دارد. اما واقعیت اینجاست که امروز بسیاری از خودروهای خوابیده در تعمیرگاه ها ساخت آلمان هستند! زیرا این خودروها برای حضور در بازار ایران تغییرات لازم را تجربه نکردند و در بخش خدمات پس از فروش هم نتوانستند آنطور که باید و شاید مشتریان را راضی کنند و بسیاری از مالکین نیازهای خودروی خود را در جایی خارج از نمایندگی های رسمی برطرف می کنند.  اما در میان برندهای شرقی هستند خودروهایی مثل BYD که توانستنه اند مشتریان خود را راضی نگه دارند.

بی وای دی S6

یکی از این مشتریان  آقای مهر مولایی اهل گیلان و شهر تالش است. خریداران سخت گیری است که تاکنون تجربه مالکیت 32 خودرو اروپایی و آسیایی را داشته است. خودروی سی و یکم ایشان یک BYD S6 است. خودرویی در تاریخ 25 مرداد ماه 1396 توسط نمایندگی خودروسازی کارمانیا در اختیار ایشان قرار گرفت و با گذشت 11 ماه، اکنون این خودرو 100 هزار کیلومتر کار کرده است. یعنی بطور میانگین تقریباً 9 هزار کیلومتر در هر ماه! عبور از مرز 100 هزار کیلومتر کارکرد خودروی او بهانه ای برای شنیدن نظرات ایشان در خصوص BYD S6 شد.

بی وای دی S6

آقای مولایی، چرا بی وای دی S6 را برای خرید انتخاب کردید؟

بی وای دی S6 را برای اولین بار در نمایندگی دیدم. زمانی که خودرو را تحویل گرفتم، یک پک برف پاکن نیز در خودرو وجود داشت. احتمال دادم که شاید متعلق به خودرو دیگری باشد، اما اینطور نبود. در واقع خودروسازی کارمانیا در هنگام تحویل خودرو یک پک برف پاکن فابریک را به خریدار می دهد و برف پاکن نصب شده بر روی خودرو تنها برای جابجایی و حمل از آن استفاده می شود. این موضوع نشان می دهد که چقدر برند بی وای دی به مشتریان خود اهمیت می دهد.

در طول 11 ماه گذشته، مجبور به تعویض چه قطعاتی شدید؟

هیچ قطعه ای به غیر از قطعات مصرفی در اتومبیل من تعویض نشده است. حتی جلوبندی خودرو من همان جلوبندی فابریک کمپانی است و هیچ قطعه ای از آن تعویض نشده است. حتی کیت کلاچ هم در این خودرو تعویض نشده است. طبیعتاً قطعاتی مانند تایرها و لنت های ترمز قطعاتی مصرفی هستند و عمر محدودی دارند. تعویض روغن موتور و روغن گیربکس هم در نمایندگی مرکزی خودروسازی کارمانیا انجام شده است.

کارکرد 100 هزار کیلومتری برای خودرویی که 11 ماه از عمر آن گذشته کمی عجیب است. لطفاً درباره نحوه استفاده از خودرو خود کمی به ما توضیح دهید.

من با این خودرو به کشورهایی چون گرجستان و ارمنستان هم سفر کردم. البته این را هم باید عنوان کنم که تقریباً به غیر از چند شهر در جنوب کشور، اس6 رفیق و همسفر من در بسیاری از راه ها و شهرهای کشور بوده و گاهی اوقات کارکرد خودرو حتی به ماهی 12 هزار کیلومتر هم رسیده است. من مسیرهای ناهموار بسیاری با خودرو خودم طی کردم و طبق تجربه خودروهای قبلی می توانم این را به راحتی بگویم که خودروهای هم رده اس6 به هیچ عنوان از پس چنین راه هایی بر نمی آیند.

شما تجربه سفرهای زیادی داشتید. آیا اس6 خودرو راحتی برای سفرهای شهری و برون شهری است؟

از نظر راحتی اس6 خودرویی است که در هنگام رانندگی با آن احساس خستگی نمی کنید. از نظر فضای داخلی هم من حتی تجربه سفر با بیش از 5 سرنشین را هم داشتم. مصرف سوخت صدی 7 لیتر را هم در مسافرت های برون شهری داشتم. در داخل شهر هم کولر و گیربکس این خودرو اصلاً آزاردهنده نیست و زمانی که از کولر استفاده می کنید، توان اتومبیل محدود نمی شود. این را هم بگویم که من آدم حساسی هستم. حساس به صدای اضافی موتور و اتاق که در این خودرو هیچ کدام از این موارد را تا بحال ندیدم. حتی در کامپیوتر سفری خودرو من می توانید مشاهده کنید که من تجربه راندن در سرعت 231 کیلومتر را هم داشتم و حتی در این سرعت هم صدای اضافی وجود نداشت.

بی وای دی S6

چهارشنبه سیزدهم تیر ماه در جریان افتتاح پیست تست درایو دائمی خودروسازی کارمانیا، مالک این بی وای دی S6 خودرو خود را به جمع خبرنگاران حوزه خودرو کشور آوردند تا با بررسی اساتید رسانه صحت گفتار ایشان در تجربه رانندگی ثابت شود. خبرنگاران این فرصت را داشتند تا با عبور از موانع تعبیه شده در پیست حتی صداهای اضافی اتاق را هم آزمایش کنند. بی وای دی اس6 با وجود کارکرد 100 هزار کیلومتری مانند خودروهایی با کارکرد 10 هزار کیلومتر است و راز ماندگاری این خودرو چیزی جز کیفیت بالای ساخت و مونتاژ قطعات آن نیست.

لازم به ذکر است، سرویس 100 هزار کیلومتری 14 میلیون ریالی بی وای دی اس6 بیشترین هزینه ای است که مالک برای یک سرویس دوره ای پرداخت می کند و در مقایسه با سایر رقیبان، رقمی منطقی است. بی وای دی مدعی ساخت خودروهای کم استهلاک و ماندگار است و این ویژگی ها را می توان در خودرو آقای مولایی مشاهده کرد. کیفیت ساخت بالای خودروی اس 6 که برگرفته از پلتفرم حساب شده خودروی لکسوس است باعث شده این خودرو بتواند در جایگاه مناسبی در بازار قرار بگیرد. در دنیای امروز صنعت فاصله ها انقدر به هم نزدیک شده است که حالا کادیلاک هم در چین تولید شده و به بازار آمریکا صادر می شود.زمانی کیفیت تولید خودروهای ژاپنی و آلمانی ضرب المثلی در صنعت جهانی بود. اما شاید وقت ان شده که به غول های جدید صنعت خودروی جهان یعنی برندهایی از کشور ازدها خوش آمد بگوییم.

گیربکس دو کلاچه: کلاچ خشک بهتر است یا تر؟

کارمانیا صاحب پیست اختصاصی شد

تعریف جناب S7 از واژه لوکس/ مروری بر ویژگی های شاسی بلند جدید بی وای دی

بی وای دی در شراکت با کارمانیا باقی می ماند

داخلی سازی 30 درصدی F3 توسط کارمانیا/ انتظار بازار برای ورژن جدیدتر و قوی تر بی وای دی F3

اولین سری BYD F3 تحویل مشتریان کارمانیا شد

دیدگاه خود را بنویسید

کیوسک مطبوعاتی