کنترل معاینه فنی تمام خودروها از آبان ماه توسط دوربین های ثبت تخلف

معاون حمل و نقل ترافیک شهرداری تهران: از اول آبان خودروهایی که نیاز به معاینه فنی دارند به وسیله همه دوربین ها در سطح تهران به صورت ۲۴ ساعته کنترل می شود.

به گزارش پایگاه خبری رسمی جوان خودرو؛

محسن پورسید آقایی امروز در گفتگو با برنامه پارک شهر رادیو تهران از کنترل معاینه فنی تمامی خودروها از اول آبان ماه خبر داد و گفت: ما از الان باید به فکر زمستان باشیم، امسال در کارگروه ملی کاهش آلودکی هوا که سازمان محیط زیست دبیر آن است، پیش بینی شده است که از اول آبان ماه خودروهایی که نیاز به معاینه فنی دارند توسط همه دوربین ها در سطح تهران به صورت 24 ساعته کنترل شوند. از اول آبان چه خودروهایی که وارد شهر تهران می شوند و چه در تهران هستند هم باید معاینه فنی داشته باشند.

وی افزود: خودروها تا 4 سال پس از تولید معاف از معاینه فنی هستند و وسایل حمل و نقل عمومی هم هر شش ماه یکبار باید معاینه فنی بگیرند. از دیگر اقداماتی که باید از اول آبان انجام شود این که تمام خودروها، کامیون ها و اتوبوس هایی که دیزلی هستند، باید معاینه فنی دریافت کنند. حتی خودروهای سرویس های عمومی هم حتما از اول آبان باید معاینه فنی داشته باشند.

معاون حمل و نقل ترافیک شهرداری تهران مبلغ معاینه فنی را 22 هزار تومان برای سواری ها اعلام کرد و خاطرنشان کرد : اگر مراجعه کنندگان زیاد شود، مراکز را شبانه روزی خواهیم کرد، البته نوبت دهی اینترنتی را هم پیش بینی کرده ایم. حتی معاینه فنی سیار تعبیه شده است، همه تمهیدات فراهم شده است تا مردم معاینه فنی بگیرند.

پورسید آقایی با اشاره به استفاده مسئولان از خطوط ویژه افزود: تا وقتی که مسئولین از مردم جدا شوند، درکی از مشکل مردم نخواهند داشت و این مشکل جدی است. برای این که مسئولین مشکل خودشان را برای ترافیک حل کرده اند از خطوط ویژه استفاده می کنند، کار درستی نیست. استفاده از خطوط ویژه باید ممنوع شود و مسئولین وارد خط ویژه نشوند.

معاون حمل و نقل ترافیک شهرداری تهران در پاسخ به پرسش مجری برنامه پارک شهر از رادیو تهران درباره پیام هایی که این روزها بابت بدهی به شهروندان ارسال می شود، گفت: پیامک هایی که به شهروندان ارسال شده است جنبه اطلاع رسانی دارد، ما شماره همراه کسانی را که داشته ایم ، مبلغ بدهی آنها را پیامک کرده ایم. کسانی که وارد طرح ترافیک می شوند، علاوه بر جریمه به دلیل تخلف از پلیس، به دلیل این که عوارض پرداخت نکرده اند، بدهی برای آنها منظور می شود. کسانی که عوارض پرداخت نکرده اند و به طرح ترافیک آمده اند باید عوارض خودرو را پرداخت کنند. شهروندان اگر در سامانه تهران من عضو شوند می توانند وضعیت طرح ترافیک شان را چک کنند.

مردودی 55 درصدی خودروهای متقاضی معاینه فنی برتر

خبری از تخفیف 20 درصدی هزینه طرح ترافیک برای دارندگان معاینه فنی برتر نیست

آغاز به کار اولین مرکز معاینه فنی سیار تهران

روند صدور گواهی معاینه فنی باید تغییر کند/ جریمه نداشتن معاینه فنی در سال 97 چقدر است؟

سامانه معاینه فنی سیار چه ویژگی هایی دارد؟

معاینه فنی خودروهای دوگانه سوز چقدر آب می‌خورد؟

ایساکو تعمیرگاه تخصصی بهنام کرمان موتور آمیکو مدیران خودرو

نظر شما !!