حذف شورای رقابت از قیمت گذاری خودرو شایعه است

سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس، گفت: شورای رقابت بر قیمت گذاری خودروهای زیر ۴۵ میلیون تومان نظارت دارد و تا کنون در زمینه عدم نظارت این شورا برروی قیمت گذاری خودروهای زیر ۴۵ میلیون تومان مطرح نشده است.

به گزارش پایگاه خبری رسمی جوان خودرو؛

ولی ملکی در خصوص چراغ سبز مجلس برای افزایش قیمت خودروهای تولید داخل و زیر 45 میلیون تومان، اظهار داشت: این مسائل بیشتر شایعه است، به دلیل نامه‌های خودروسازان مبنی بر افزایش قیمت قطعات در کمیسیون صنایع و معادن مجلس مباحثی در زمینه بررسی قیمت خودروهای تولید داخل مطرح شده.

سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه کمیسیون امروز جلسه‌ای را وزیر صنعت، معدن و تجارت برگزار می‌کند و من نیز در شورای رقابت حضور دارم، گفت: به دلیل خودرو که نمی‌توان شورای رقابت را حذف نمی کنند بلکه ممکن است بنا به دلایلی برخی از کالاها و خودروها را از شمول قیمت‌گذاری خارج کنند، شورای رقابت تابع اصل 44 قانون اساسی و ثابت است.

نماینده مردم مشکین شهر در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه نمایندگانی از سوی قوه‌ قضائیه و رئیس جمهور در شورای رقابت  حضور دارند، ادامه داد: تا امروز شورای رقابت بر قیمت گذاری خودروهای زیر 45 میلیون تومان نظارت دارد و تا کنون در زمینه عدم نظارت این شورا برروی قیمت گذاری خودروهای زیر 45 میلیون تومان مطرح نشده است.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی در پایان با بیان اینکه در کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی مباحث کلی در زمینه صنعت خودروسازی تولید داخل مطرح شده است، تصریح کرد: کمیسیون در زمینه عدم نظارت شورای رقابت بر قیمت گذاری خودروها ورود نکرده و تنها مسائل کلی را بررسی کرده است.

کلاف سردرگم قیمت گذاری خودرو / شورای رقابت کجاست؟

شورای رقابت یا شورای اقتصاد دستوری؟

شورای رقابت دستور افزایش قیمت خودروهای زیر 45 میلیون را صادر کرد

تلاش دوباره برای حذف شورای رقابت از قیمت گذاری خودرو / خودروسازان تعیین کننده نهایی قیمت خودرو می شوند؟

شورای رقابت تنها به قیمت خودروهای زیر ۴۵ میلیون ورود می کند/ هنوز مجوز افزایش قیمت صادر نشده

عدم افزایش قیمت خودرو با وجود مصوبه شورای رقابت

منطقه ممنوعه شورای رقابت

ایساکو تعمیرگاه تخصصی بهنام کرمان موتور آمیکو مدیران خودرو

نظر شما !!