۷۰ درصد کشته های تصادفات عابران پیاده هستند/ تعداد خودروها ۶ یا ۸ برابر ظرفیت معابر پایتخت!

رئیس پلیس پایتخت در جلسه روز گذشته ضمن اعلام اینکه تعداد خودروها ۶ یا ۸ برابر ظرفیت معابر شهر تهران است و روزانه ۲۰ میلیون تردد در تهران صورت می گیرد، گفت: ۷۰ درصد کشته های تصادفات عابران پیاده هستند.

سردار حسین رحیمی در جلسه هماهنگی استقبال از مهر که با حضور معاون حمل و نقل و ترافیک شهردار تهران، رئیس پلیس راهور تهران بزرگ، معاونین حمل و نقل و ترافیک مناطق شهرداری و مسئولان راهور مناطق تهران برگزار شد، یکی از دغدغه های جدی شهر تهران را مدیریت یکپارچه شهری عنوان کرد و گفت: این موضوع باید در ابرشهری مثل تهران حل شود، اما آن چه در شرایط فعلی میتواند چاره ساز باشد تعامل، وحدت و هم افزایی است.

سردار رحیمی با تقدیر از معاون حمل و نقل ترافیک تهران، عنوان کرد: با همراهی این معاونت و پلیس راهور تهران بزرگ در حد خودمان و امکاناتمان هم افزایی را شروع کرده ایم. اعلام می کنم هیچ رده ای از راهنمایی و رانندگی و حمل و نقل نباید حرفی پیرامون اختلافات داشته باشد. باید یکپارچه، همدل و با هم افزایی امکانات برای مردم کار کنیم.

وی عنوان کرد: مسئولانی که ارتباطی با شهر دارند و در این شهر زندگی می کنند، باید ترافیک را یکی از اساسی ترین دغدغه های خود بدانند و به آن فکر کنند.

رئیس پلیس پایتخت، افزود: مردم از ترافیک تهران رنج می برند. وقتی می گوییم تعداد خودروها 6 یا 8 برابر معابر شهر است و روزانه 20 میلیون تردد در آن صورت می گیرد، ترافیک باید دغدغه باشد؛ چرا که این مسئله در ابعاد مختلف زندگی مردم بارز بوده و آسایش و رفاه مردم را نشانه گرفته است.

سردار رحیمی خاطر نشان کرد: مهمان های خارجی در مورد انضباط اجتماعی و ترافیک شهر قضاوت می کنند. بنابراین هر کسی مسئولیتی در این حوزه دارد باید ترافیک را یکی از اصلی ترین دغدغه های خود بداند و برای بهبود آن برنامه داشته باشد.

وی با اشاره به اینکه باید نقاط حادثه خیز منجر به فوت و جرح آنالیز شود، گفت: در صورت وجود مسئله باید آن را حل کنیم، چرا که عدم آسیب دیدن حتی یک نفر در تصادفات برای ما مهم است.

سردار رحیمی با اشاره به اینکه 70 درصد کشته های تصادفات عابران پیاده هستند، گفت: باید به طور جد به سمت تغییر فرهنگ پیش برویم. شهرداری و پلیس راهور وارد کار شده اند و سازمان های دیگر نیز باید در این حوزه ایفای نقش کنند.

رئیس پلیس پایتخت، با اشاره به برنامه عملیات پلیس همزمان با اول مهر، عنوان کرد: شهرداری و پلیس برنامه عملیاتی سنگینی را برای 15 روز اول مهر تدوین کرده اند و همکاران مان در پلیس راهور آماده باش هستند که امیدوارم معاونان حمل و نقل و ترافیک مناطق نیز در این مدت در کنار پلیس باشند.

سردار رحیمی در پایان با اشاره به اینکه 20 درصد از مردم تهران در تابستان خارج از شهر هستند، گفت: این در حالی است که هم زمان با آغاز سال تحصیلی تمام مدارس و دانشگاه ها بازگشایی شده و ترافیک شهر را تشدید می کنند. 100 هزار دانش آموز که عمدتا از سرویس استفاده میکنند به مدرسه می روند که این سرویس ها باید در چارچوب مقرارتی از قبیل معاینه فنی، آموزش برخورد مناسب رانندگان با بچه ها و به طور ویژه اجرای قوانین راهنمایی و رانندگی قرار بگیرند.

منبع: مهر

تاریخ و ساعت ممنوعیت تردد وانت بارها و کامیونت ها در تهران (ویژه مهر ماه)

تاکید پلیس راهور بر افزایش دوربین های ثبت تخلف در ورودی های تهران

منطقه خطر جاده ها کجاست؟ / برخورد جدی پلیس با کسانی که از شانه خاکی سبقت می گیرند

رانندگان تعارف‌گریز/ فرهنگ رانندگی ایرانیان شرایط مناسبی ندارد

چگونگی محاسبه فاصله طولی لازم با خودروی جلویی

بیشتر تصادفات رانندگی در چه ساعاتی رخ می دهند؟/ علت اصلی تصادفات چیست؟

ایساکو تعمیرگاه تخصصی بهنام کرمان موتور آمیکو مدیران خودرو

نظر شما !!