ممنوعیت واردات خودرو توجیه علمی ندارد / واردات براساس شرایط بازار مدیریت شود

نایب رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی معتقد است مصوبه دولت برای ممنوعیت واردات خودرو توجیه علمی ندارد و باید این مصوبه اصلاح شود.

به گزارش پایگاه خبری رسمی جوان خودرو؛

فریدون احمدی نایب رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی اظهار داشت : برای اصلاح و تجدیدنظر در مصوبه دولت جهت ممنوعیت واردات خودرو، طرحی را در مجلس برای لغو ممنوعیت واردات خودرو آماده کرده‌ایم که پس از تعطیلات تابستانی پارلمان ارائه می‌کنیم. بازار خودرو باید مدیریت شود، مدیریت بازار، با تعطیل کردن، دو مسئله جداگانه است، این روش، منطقی نیست، این طور بازی با بازار خطرناک است که همه را نگران کرده است.

احمدی با انتقاد از مدیریت بازار خودرو، گفت: بازار خودرو خوب مدیریت نمی‌شود، دولت قصد دارد ترخیص خودروها از گمرک را تسهیل کند که امیدواریم این کار سریع‌تر صورت گیرد، اصلا اقدام برای لغو واردات خودرو، مناسب و منطقی نیست.
وی افزود: این حق مردم است که خودروی خارجی خریداری کنند، خودروهای داخلی برای همه زمینه‌ها و کاربری‌ها پاسخ ‌گو نیست، واردات خودرو در تنظیم بازار مؤثر است و باعث کاهش قیمت‌ها خواهد شد، از طرفی بازار، روان و منطقی می‌شود.

نایب رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با اشاره به جزئیات طرح نمایندگان مجلس برای لغو واردات خودرو، تأکید کرد: ما می‌خواهیم در این طرح بگوییم که واردات خودرو نباید ممنوع شود، بلکه باید مدیریت شود و تصمیم‌گیری‌ها براساس شرایط بازار باشد.

این نماینده مجلس در پایان خاطرنشان کرد: امضاها برای طرح لغو ممنوعیت واردات خودرو در حال جمع‌آوری است و نمایندگان مجلس نیز پیشنهادات خود را برای تکمیل آن ارائه می‌دهند.

واردات 12 هزار خودرو در 5 ماهه نخست امسال/ واردات خودرو به یک سوم سال قبل رسید!

کاهش چشمگیر واردات خودرو/ بلاتکلیفی همچنان ادامه دارد

انتقاد تند یک نماینده مجلس به تخصیص ارز دولتی به واردات خودروهای لوکس

عراق واردات خودرو از ایران را متوقف کرد

مصداق بارز ((آش نخورده و دهان سوخته)) در جنجال تخلفات واردات خودرو

گفت و گو با 2 کارشناس صنعت خودرو با موضوع (( ممنوعیت واردات خودرو ))

با ممنوعیت واردات خودرو تکلیف شماره گذاری خودروهای وارداتی چیست؟

چرخ اسقاط خودروهای فرسوده در پی ممنوعیت واردات خودرو از حرکت ایستاد

ایساکو تعمیرگاه تخصصی بهنام کرمان موتور آمیکو مدیران خودرو

نظر شما !!