کوتاهی وزارت صنعت برای توسعه موتورسیکلت های برقی

وزارت صنعت باید یک بسته حمایتی کامل و بدون نقص در مورد جزئیات مربوط به تولید و واردات موتورسیکلت های برقی به دولت ارائه و همه مقدمات لازم را فراهم کند تا موتورهای برقی با قیمت مناسب در اختیار شهروندان قرار گیرد. اما این وزارت خانه به مصوبه دولت درباره تولید و توسعه موتورسیکلت‌های برقی عمل نکرده است.

دبیر کارگروه ملی کاهش آلودگی هوا گفت: وزارت صنعت هیج اقدامی برای اجرای مصوبه دولت مبنی بر تولید و توسعه موتورسیکلت‌ های برقی انجام نداده است.

وحید حسینی  با اشاره به اینکه بر اساس مصوبات کارگروه ملی کاهش آلودگی هوا، وزرات صنعت باید حداقل طی یک سال اخیر در حوزه تولید و توسعه موتورسیکلت‌ های برقی وارد عمل می‌شد، تصریح کرد: متاسفانه این وزارتخانه تاکنون هیچ اقدامی در زمینه تولید و توسعه موتورسیکلت‌های برقی انجام نداده و به مصوبه دولت عمل نکرده است.

وی در بحث قیمت بالای موتورسیکلت های برقی با تاکید بر اینکه دولت باید برای ایجاد فرصت خرید موتورسیکلت برقی سوبسید بدهد، گفت: همه جای دنیا رایج است که دولت‌ها برای توسعه دستگاه‌های پاک سوبسید می‌دهند، البته این وظیفه وزرات صنعت است که صفر تا صد سیاستگذاری لازم برای توسعه موتورسیکلت برقی را انجام دهد.

به گفته حسینی، وزارت صنعت باید یک بسته حمایتی کامل و بدون نقص در مورد جزئیات مربوط به تولید و واردات موتورسیکلت های برقی به دولت ارائه و همه مقدمات لازم را فراهم کند تا موتورهای برقی با قیمت مناسب در اختیار شهروندان قرار گیرد.

وی با بیان اینکه وزارت صنعت عقب‌ماندگی بسیاری در اجرای مصوبه موتورسیکلت برقی دارد، گفت: وزارت صنعت چند ماه پیش، یک جدول ضعیف و ناقص تهیه و اعلام کرد که دولت باید برای موتورسیکلت‌، دوچرخه و تاکسی‌های برقی سوبسید بدهد. درحالیکه این وزارتخانه باید کلیه جزئیات مربوط به این موضوع را تبیین و ارائه کند.

دبیر کارگروه ملی کاهش آلودگی هوا تصریح کرد: در بسته ارائه‌شده از سوی وزارت صنعت در مورد موتورسیکلت های برقی ، جزئیات سوبسید اصلا مشخص نبود و برای دولت شفاف نشده بود که آیا باید به تولیدکننده سوبسید بدهد یا به واردکننده. در چنین شرایطی هم طبیعی است که دولت با ارائه چنین بسته‌ای قانع نشود و نپذیرد که در این زمینه هزینه کند. چون با توجه به بسته ارائه‌شده، هیچ ضمانتی وجود نداشت که فساد صورت نگیرد. به عبارت ساده، وزارت صنعت به هیچ یک از ابهامات در حوزه موتورسیکلت‌های برقی پاسخ نداده بود.

  (( برای دیدن ویدیو اختصاصی بررسی موتور برقی ES2-1500 کویرموتور کلیک کنید! ))

 

چقدر از خریداران موتورسیکلت های برقی حمایت می شود؟/ جزییات تسهیلات بلاعوض شهرداری برای موتورهای برقی

قیمت موتورسیکلت برقی کاهش می یاید / زیرساخت های استفاده از موتوربرقی فراهم نیست

صدور مجوز شماره‌گذاری برای ۷ موتورسیکلت برقی

100 موتورسیکلت برقی تا پایان این ماه در تهران

ماده 2 قانون هوای پاک چرا اجرا نمی شود / سرنوشت نامعلوم موتورسیکلت‌ های برقی

حضور موتورسیکلت های برقی در نمایشگاه حمل و نقل

موتورسیکلت های برقی بازار را بیشتر بشناسید (بررسی کامل + جدول مشخصات فنی)

تاکید وزارت صنعت بر اجرای ضوابط واردات موتورسیکلت های بالای ۲۵۰ سی‌سی

چگونه کارت سوخت موتورسیکلت را استعلام و دریافت کنیم؟

موتورسیکلت های غیر استاندارد بازار را بشناسید

آغاز طرح ساماندهی پلاک موتورسیکلت‌ها

 

 

ایساکو تعمیرگاه تخصصی بهنام کرمان موتور آمیکو مدیران خودرو

نظر شما !!