ستاد تنظیم بازار کار قیمت گذاری را تمام کرد/ اعلام قیمت جدید خودروهای پرفروش در هفته آینده

وزیر صنعت، معدن و تجارت ضمن اعلام اینکه قیمت گذاری خودروهای داخلی توسط ستاد تنظیم بازار پایان یافته، گفت: قیمت جدید خودروهای پرفروش تا هفته آینده بصورت رسمی اعلام خواهد شد. وی همچنین در صحبت هایش به ترخیص خودروهای در گمرک مانده اشاره کرد و گفت: این خودروها به زودی ترخیص می شوند و به دست خریداران می رسند.

رضا رحمانی در گفتگو با شبکه 2 سیما با بیان این مطلب اظهار داشت: خودروسازان موظف هستند خودروهایی که با قیمت قطعی در گذشته فروخته اند را با همان قیمت واگذار کنند.

وی با اشاره به مصوبه فروش خودرو بر اساس حاشیه بازار گفت: هدف اصلی از این مصوبه پایین آوردن قیمت خودرو در بازار است. رحمانی ادامه داد: شرط اینگونه فروش خودرو افزایش تولید و عرضه آنهاست.

وزیر صنعت، معدن و تجارت تصریح کرد: دو خودروساز اصلی کشور فقط مجوز پیش فروش 30 درصد از ظرفیت تولیدشان را دریافت کرده اند. به گفته رحمانی، دو علت اصلی بدقولی خودروسازان در عمل به تعهداتشان مشکلات ورود قطعات از خارج و کاهش تولید خودرو بود.

وی با اشاره به بازار 70 هزار میلیارد تومانی خودرو در کشور متذکر شد: 500 هزار نفر در 2 هزار واحد صنعتی قطعه ساز در 15 استان کشور در این صنعت مشغول به کار هستند.

رحمانی اضافه کرد: چند ماه پیش تولید خودرو در کشور به شدت کاهش یافته بود و در وضع خطرناکی بودیم اما اکنون روند نزولی تولید خودرو کاهش یافته و شاهد افزایش تولید هستیم.

به زودی، 13هزار خودرو وارداتی در گمرک ترخیص می شود

وزیر صنعت، معدن و تجارت در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به وجود 13 هزار خودروی وارداتی در گمرک خاطرنشان کرد: با هماهنگی های صورت گرفته با دستگاه قضایی این خودروها به زودی ترخیص می شود و به دست خریداران و مصرف کنندگان خواهد رسید.

قیمت جدید خودروهای داخلی در حال مشخص شدن

سبقت کارخانه از بازار/ قیمت خودرو با فرمول جدید چگونه محاسبه می شود؟

دیدگاه متفاوت کارشناسان در مورد قیمت گذاری خودرو

موافقت رئیس کل گمرک با ترخیص خودرو های دپو شده

دستور جهانگیری برای تعیین تکلیف خودروهای وارداتی در گمرک مانده

خودروهای وارداتی در گمرک مانده به زودی ترخیص می‌شوند

شرایط فروش و پیش فروش جک S3 تمدید شد/ تکمیل ظرفیت فروش جک S5

فروش محصولات مدیران خودرو از امروز آغاز می شود + لیست قیمت های جدید

آغاز فروش لیفان X60 با قیمت قطعی (به مناسبت شب یلدا)

شرایط فروش محصولات پرطرفدار ایران خودرو (آذر 97)

قیمت پژو 207 صندوق دار اتوماتیک اعلام شد

ایساکو تعمیرگاه تخصصی بهنام کرمان موتور آمیکو مدیران خودرو

نظر شما !!