ثبت ركورد توليد و تحويل محصولات سايپا در اسفند 97

گروه خودروسازی سایپا در حالی یکی از سخت‌ترین سال‌های فعالیت خود را پشت سر گذاشت که آمارها نشان می‌دهد تحولات ناشی از تغییر مديريت ارشد اين گروه و رويكردهاي سازماني، موجب شده اين گروه ركورد توليد و تحويل خودرو در اسفندماه را به‌نام خود ثبت كند.

به گزارش پایگاه خبری رسمی جوان خودرو؛

سيدجواد سليماني مدیرعامل گروه خودروسازي سایپا در همين خصوص گفت: سايپا با وجود همه محدوديت‌ها، توانست ضمن اجراي يك برنامه توليدمحور، تيراژ روزانه خود را به بیش از 2200 دستگاه برساند. این مهم در حالی رخ داده که محدودیت‌های ناشی از تحریم‌ها و تعليق همکاری‌های بین‌المللی خودروسازان، در كنار افزايش شديد نرخ ارز و كاهش منابع مالي مورد نياز جهت تأمين مواد اوليه توليد، مشکلاتی را در زنجیره تأمین به‌وجود آورد و خطوط تولید صنعت خودرو را در آستانه توقف كامل قرار داد.

مديرعامل گروه خودروسازی سایپا در ادامه گفت: توليد خودرو در گروه سايپا در دوماهه پاياني سال، افزايش يافت و در اسفندماه نيز ركورد توليد هفت‌ماهه اين گروه شكست كه اين موضوع موجب تسريع در تحويل خودروهاي مشتريان، كاهش قيمت محصولات سايپا در بازار، حفظ اشتغال كاركنان اين صنعت و رونق فعاليت قطعه‌سازان شد.

سليماني افزود: التهاب بازار خودرو در سايه همين سياست‌ها، در روزهاي اخير به كنترل درآمد و شاهد کاهش دست‌کم، 10 درصدی قیمت محصولات سایپا در بازار آزاد بودیم.

وي همچنین از تلاش اين مجموعه براي ادامه روند افزايشي توليد و تحويل محصولات اين گروه در سال آينده خبرداد و گفت: با افزايش توليد پس از تعطيلات نوروز، تحويل خودروهاي معوقه مشتريان را با سرعت بيشتري ادامه مي‌دهيم.

سليماني ضمن اشاره به حمايت‌هاي وزير و مجموعه وزارت صنعت، معدن و تجارت از صنعت خودرو در راستاي منافع مردم و مشتريان افزود: سايپا در سال 97 توانست حدود 420 هزار دستگاه خودرو توليد كند كه رسيدن به اين تيراژ در يكي از سخت‌ترين سال‌هاي فعاليت صنعت خودرو، اميدها را نسبت به آينده افزايش ‌دهد.

وي اضافه كرد: در دو ماهه پاياني سال 97 با افزايش توليد، پاسخ‌گويي به تعهدات را با سرعت بيشتر ادامه داديم؛ به‌طوري‌كه در آخرين ماه امسال، توانستيم بيش از 18 هزار خودرو را تحويل مشتريان دهيم.

مديرعامل گروه خودروسازي سايپا گفت: با رشد فزاينده توليد در سال جاري، بخش اعظمي از نيروي انساني تعديل‌شده در صنايع قطعه‌سازي، به چرخه توليد بازگشتند و خطوط قطعه‌سازان با تحرك بيشتري، فعاليت خود را ادامه داد.

سليماني با اشاره به كاهش قيمت خودرو در بازار نيز افزود: با عرضه بيشتر خودرو به بازار، قيمت محصولات سايپا بيش از 5 ميليون تومان كاهش يافت.

وي با اشاره به برنامه سايپا براي جايگزيني خودروهاي معوقه خارجي با محصولات داخلي هم گفت: با استفاده از سبد محصولات كنوني و يا تحويل خودروهاي جديد در سال آينده، از تمام ظرفيت خود براي جلب رضايت كامل مشتريان استفاده خواهيم كرد.

شرایط فروش محصولات سایپا با قیمت قطعی و موعد تحویل 98 آغاز شد

سایپا برای خریداران رنو ساندرو چه پیشنهادی دارد؟

عرضه 15 هزار خودرو تا پایان سال توسط سایپا

تحویل خودروهای سایپا به مشتریان شتاب می گیرد

عرضه 120 هزار خودروی ایران خودرو و سایپا در بازار، فتیله قیمت را پایین می کشد

حجم تحویل خودروهای معوق توسط سایپا 2 برابر شد/ تولید روزانه 2 هزار دستگاه خودرو در خط تولید نارنجی پوشان

ایساکو تعمیرگاه تخصصی بهنام کرمان موتور آمیکو مدیران خودرو

نظر شما !!