افزایش 23 درصدی نرخ کرایه با توجه به تورم زیاد نیست

عضو شورای شهر تهران گفت: با توجه به تورمی که داریم افزایش 23 درصدی نرخ کرایه از نظر کارشناسی و از نظر من مبلغ زیادی نیست.

به گزارش پایگاه خبری جوان خودرو

محمد علیخانی عضو شورای شهر تهران در حاشیه صد و چهلمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر تهران با حضور در جمع خبرنگاران با بیان اینکه تاکسی‌ها از هیچ گونه یارانه‌ای استفاده نمی‌کنند، گفت: در حوزه مترو و اتوبوس علیرغم اینکه دولت سهم یارانه خود پرداخت نمی‌کند اما شهرداری تهران سهم دولت را نیز پرداخت می‌کند اما تاکسی‌ها شخصی هستند و هیچ یارانه‌ای دریافت نمی‌کنند و با توجه به تورمی که داریم این 23 درصد از نظر کارشناسی و از نظر من مبلغ زیادی نیست.

این عضو شورای شهر تهران ادامه داد: در پایان سال 1397 ما تصویب کرده بودیم که افزایش نرخ کرایه‌ها براساس نرخ تورم انجام شود که نهایتاً افزایش 23 درصدی به تصویب رسید.

وی تاکید کرد: وظیفه نظارت بر تاکسی‌ها بر عهده سازمان تاکسیرانی است، در حال حاضر ممکن است بعضی خطوط کمتر از 23 درصد افزایش داشته باشد به این ترتیب آن چه مصوب شده لازم الاجراست.

گزارش خودرو

این عضو شورای اسلامی شهر تهران در پاسخ به سوالی در خصوص افزایش بیش از 23 درصد در برخی خطوط تاکسیرانی، گفت: فکر نمی‌کنم بالاتر از 23 درصد افزایشی داشته باشیم برخی خطوط کمتر از 23 درصد است و در حقیقت این 23 درصد به عنوان سقف افزایش تعیین شده و اگر جایی بیش از این افزایش پیدا کرده تخلف است و نظارت آن بر عهده تاکسیرانی است.

وی در خصوص میزان رضایت تاکسیرانان از این افزایش قیمت نیز افزود: این افزایش قیمت با دولت هماهنگ شده و رانندگان با توجه به تورم موجود راضی نیستند من هم از این حیث به آنها حق می‌دهم اما این مصوبه است و باید اعمال شود.

علیخانی در پاسخ به این سوال که در صورت تغییر در قیمت و یا عرضه حامل‌های انرژی باز هم افزایش قیمت در نرخ کرایه‌ها خواهیم داشت یا خیر، گفت: اعلام شده است سهمیه بندی بنزین اتفاق نخواهد افتاد اما در افزایش قیمت فعلی این موضوع پیش بینی نشده و باید بررسی این مسئله را به آینده موکل کنیم چرا که هنوز چنین اتفاقی نیفتاده است.

انتهای پیام/ منبع: ایسنا

ورود تاکسی برقی به ناوگان تاکسیرانی ضمانت اجرا لازم دارد

لاستیک تاکسی داران هم مهیا شد

ایران خودرو آمادگی نوسازی 10 هزار تاکسی را دارد

60 درصد خطوط تاکسیرانی تهران مجهز به سامانه پرداخت الکترونیک

افزایش نرخ کرایه تاکسی‌ مشروط به نصب برچسب قیمت‌های جدید

ایساکو تعمیرگاه تخصصی بهنام کرمان موتور آمیکو مدیران خودرو

نظر شما !!