پایگاه خبری رسمی خودرو و صنایع وابسته
شماره مجوز ۸۲۱۸۶ از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی

منطقه_آزاد_اروند_سوپر اسپرت_فورد_موستانگ

تردد غیرقانونی خودروهای پلاک اروند در خوزستان

معاون پلیس راهور ناجا تردد خودروهای پلاک اروند در خوزستان را غیرقانونی اعلام و بیان کرد: در صورت تردد، این خودروها توقیف می شود. درحالی استاندار خوزستان پیش از این اعلام کرده، ۲۵ هزار خودرو خارجی پلاک اروند با مجوز جهانگیری معاون اول رئیس جمهور در خوزستان تردد می‌کنند که معاون پلیس راهور ناجا گفت، […]

سهیل زنگنه
دوشنبه - ۲۳ شهریور ۱۳۹۴

معاون پلیس راهور ناجا تردد خودروهای پلاک اروند در خوزستان را غیرقانونی اعلام و بیان کرد: در صورت تردد، این خودروها توقیف می شود.

درحالی استاندار خوزستان پیش از این اعلام کرده، ۲۵ هزار خودرو خارجی پلاک اروند با مجوز جهانگیری معاون اول رئیس جمهور در خوزستان تردد می‌کنند که معاون پلیس راهور ناجا گفت، تردد خودروهای پلاک اروند در خوزستان غیرقانونی است و توقیف‌شان می‌کنیم.

سرهنگ احمد رستمی معاون پلیس راهور ناجا در خصوص تردد خودروهای پلاک در استان خوزستان گفت: تردد خودروهای پلاک اروند در سراسر استان خوزستان غیرقانونی است و افزایش شعاع تردد خودروهای مناطق آزاد از اختیارات هیئت وزیران و با تأیید فرمانده معظم کل قواست و استاندار خوزستان صلاحیت افزایش شعاع تردد این خودروها را ندارد.

معاون فنی، مهندسی و خدمات ترافیکی پلیس راهور ناجا به پایش گفت: بر اساس قوانین و مقررات جاری کشور خودروهایی که وارد مناطق آزاد می‌شوند بر اساس آئین نامه راهنمایی و رانندگی مناطق آزاد تجاری صنعتی مصوب سال 1373 باید شماره گذاری شوند و پلاک ویژه مربوط به هر منطقه همراه با لوگوی هر منطقه به آن‌ها اختصاص داده می‌شود.

وی افزود: بنابراین در بحث تردد خودروهای مربوط به مناطق آزاد تردد قانونی در محدوده جغرافیایی هر منطقه مشکلی ندارد، هر مقام مسئولی که اجازه تردد خودروهای پلاک اروند را به کل استان خوزستان داده باشد کاری غیرقانونی انجام داده است.

ما با مراجع مربوطه در استان و منطقه آزاد اروند مکاتبه کردیم و اعلام کردیم که تردد خودروهای پلاک اروند در سراسر خوزستان برخلاف قوانین است.

این موضوع از اختیارات هیئت وزیران و با تأیید فرمانده معظم کل قواست. در ماده قانون چگونگی اداره مناطق آزاد تجاری صنعتی مصوب سال 72 دقیقاً این موضوع قید شده است.

معاون پلیس راهور با تاکید بر توقیف این خودروها و برگرداندن به محدوده منطقه آزاد گفت: ما به پلیس راه استان خوزستان اعلام کردیم که این بخشنامه استاندار خلاف قانون است و هر خودرویی که خارج از محدوده مصوب باشد به عنوان پلاک غیرمجاز تلقی می‌گردد و بنا بر قوانین باید با آن خودرو برخورد کنند . پلیس راه استان خوزستان مسئول اعمال قانون در این زمینه است و ما به همکارانمان اعلام کردیم که تردد در سراسر استان خوزستان غیرقانونی است و باید این خودروها توقیف شوند.

واکنش استاندار خوزستان

این در حالی است که استاندار خوزستان چند روز گذشته در گفتگو با شبکه اطلاع رسانی جامعه دریایی ایران اعلام کرده بود که این خودروها با مجوز اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور وارد استان شده است.

وی در این باره گفته بود: 25 هزار و 100خودرو خارجی از طریق منطقه آزاد تجاری صنعتی اروند در یک سال اخیر ترخیص و وارد شده است، این خودروها با مجوز معاون اول رئیس از شهریور 93 تاکنون وارد استان شده است.

منبع: تسنیم

بخشنامه منطقه آزاد اروند غیرقانونی است

دیدگاه خود را بنویسید

نظرات کاربران

کیوسک مطبوعاتی