پرفروش ترین خودروهای برقی بازار آمریکا

با پرفروش ترین خودروهای برقی بازار آمریکا آشنا شوید.

به گزارش پایگاه خبری جوان خودرو

بسیاری از کشورهای جهان قصد دارند با هدف مقابله با آلودگی هوا و کاهش میزان انتشار آلاینده‌ها و گازهای گلخانه‌ای و حفظ بیشتر محیط زیست، خودروهای تمام الکتریکی و برقی را به تولید انبوه برسانند.

بنابراین بسیاری از شرکت‌های خودروسازی در جهان عزم خود را برای تولید انبوه خودروهای برقی جزم کرده و از برنامه‌های خود بدین منظور رونمایی کرده‌اند. افزایش روزافزون خودروهای برقی و محبوبیت استفاده بیشتر از این خودروهای پاک، موجب شده است شرکت‌های خودروسازی در سراسر جهان به رقابتی تنگاتنگ پرداخته و هر یک از برنامه‌های خود برای طراحی و تولید خودروهایی بهتر و با توان پیمایش بیشتر رونمایی کنند.

بسیاری از کشورهای جهان نیز قصد دارند با هدف مقابله با آلودگی هوا و کاهش میزان انتشار آلاینده‌ها و گازهای گلخانه‌ای و حفظ بیشتر محیط زیست، خودروهای تمام الکتریکی و برقی را به تولید انبوه برسانند. بدین ترتیب دولت‌های بسیاری همچون انگلستان، فرانسه، نروژ، اسپانیا، یونان، مکزیک، چین و هند از جمله پیشگامانی هستند که قصد دارند به منظور جلوگیری از آلودگی هوا و حفظ محیط زیست، تولید و فروش خودروهای بنزینی و دیزلی را تا دهه 2030 و نهایتاً تا دهه 2040 میلادی (حدوداً دو دهه آینده) ممنوع و متوقف اعلام کنند.

با توجه به نمودار زیر، به ترتیب خودروهای تسلا مدل 3، شورولت وولت و تسلا مدل اس به ترتیب سه خودروی برقی و الکتریکی پرفروش در بازار ایالات متحده آمریکا نام گرفته‌اند.

بنابراین می‌توان گفت که پرفروش‌ترین و پرطرفدارترین خودروهای برقی به فروش رفته در بازار آمریکا به ترتیب میزان فروش آنها در ماه ژوئیه سال 2019 میلادی به شرح زیر است:

1. تسلا مدل 3: 209 هزار و 196 دستگاه

2. شورولت وولت: 155 هزار و 810 دستگاه

3. تسلا مدل اس: 151 هزار و 117 دستگاه

4. نیسان لیف: 135 هزار و 548 دستگاه

5. تویوتا پریوس / پریوس پرایم: 101 هزار و 903 دستگاه

6. تسلا مدل ایکس: 74 هزار و 852 دستگاه

7. فورد فیوژن انرژی: 64 هزار و 639 دستگاه

8. شورولت بولت: 50 هزار و 176 دستگاه

9. فورد سی مکس انرژی: 42 هزار و 231 دستگاه

10. بی. ام. و آی 3: 39 هزار و 341 دستگاه

نمودار فروش خودرو

با نگاه مختصری بر این فهرست می‌توان دریافت که تسلاموتورز به عنوان یکی از شرکت‌های تولیدکننده خودروهای برقی و الکتریکی نوظهور مستقر در ایالات متحده توانسته است از مجموع کل خودروهای برقی به فروش رفته در ژوئن سال جاری میلادی (یک میلیون و 279 هزار و 255 دستگاه) به موفقیت قابل توجهی دست یابد و سهم اعظمی از بازار این کشور را به خود اختصاص دهد و با جلب نظر، توجه و رضایت مشتریان و شهروندان این کشور، فروش قابل قبول و بالایی را برای خود رقم بزند.

دولت‌های بسیاری همچون انگلستان، فرانسه، نروژ، اسپانیا، یونان، مکزیک، چین و هند از جمله پیشگامانی هستند که قصد دارند به منظور جلوگیری از آلودگی هوا و حفظ محیط زیست، تولید و فروش خودروهای بنزینی و دیزلی را تا دهه 2030 و نهایتاً تا دهه 2040 میلادی (حدوداً دو دهه آینده) ممنوع و متوقف اعلام کنند.

از آنجا که خودروهای برقی و الکتریکی به تازگی وارد صنعت خودروسازی و تولید انبوه شده‌اند، هنوز از قیمت مناسب و مقرون به صرفه‌ای برخوردار نیستند، اما به دلیل آنکه دوستدار محیط زیست هستند و آلودگی هوا و صوتی ایجاد نمی‌کنند، طرفداران بسیار زیادی به خصوص در کشورهای اروپایی همچون آلمان، سوئد، دانمارک، نروژ و فنلاند پیدا کرده‌اند.

انتهای پیام/ منبع: ایسنا

کامیون برقی 14 تنی تا یکسال دیگر وارد بازار می شوند

مجلس آماده کمک به سایپا برای تولید خودروهای برقی

یاس، اولین خودروی برقی تولید شده در دانشگاه علم و صنعت

آرمان‌شهر خودروهای آینده ؛ ترسناک و غیر قابل پیش‌بینی

چین به دنبال فتح بازار خودروهای برقی استر

ب ام و و رولزرویس به سمت خودروهای الکتریکی میروند

ایساکو تعمیرگاه تخصصی بهنام کرمان موتور آمیکو مدیران خودرو

نظر شما !!