میزان تولید تایر در کشور کاهش نمی یابد

به گفته ی رئیس انجمن قطعه سازان، سالانه بالغ بر 20 میلیون حلقه تایر رادیال در کشور توسط 9 کارخانه تولید می‌شود، اگرچه تحریم و مشکل کمبود مواد اولیه داریم اما میزان تولید کاهش پیدا نخواهد کرد.

به گزارش پایگاه خبری جوان خودرو

محمدرضا تقی گنجی رئیس انجمن تایر در خصوص میزان تولیدات تایر در سال جاری اظهار کرد: سالانه بالغ بر 20 میلیون حلقه تایر رادیال در کشور توسط 9 کارخانه تولید می‌شود که در سال جاری با وجود مشکلات تولید، میزان تولیدات تایر کم نخواهد شد.

وی ادامه داد: مشکلات تولید برای تمامی تولید کنندگان وجود دارد و تایر سازان نیز از این مشکلات برخوردار اند، اما این مشکلات نمی‌توانند منجر به کاهش میزان تولید تایر شود.

رئیس انجمن تایر در رابطه با سهم خودرو سازان از تایر تولید شده در کشور بیان کرد: حدود 50 درصد از میزان تایر تولید شده در کشور سهم خودرو سازان است و مابغی وارد بازار می‌شود، به همین منظور خودروسازان با مشکل کمبود تایر مواجه نیستند چراکه شرکت‌های خودروسازی سایز‌های خاصی از تایر را استفاده می‌کنند.

گنجی اشاره کرد: در کشور رینگ‌های سایز 13، 14، 15 و 16 توسط کارخانه‌های تایر سازی تولید و از سایز 17 به بالا که توانایی تولید آن در کشور وجود ندارد باید واردات آن صورت گیرد.

وی تصریح کرد: با توجه به میزان تولیدات تایر در کشور، 75 درصد از نیاز بازار را تولیدات داخلی و 25 درصد را واردات تشکیل می‌دهد.

رئیس انجمن تایر بیان کرد: طبق قوانینی که برای خودروسازان وضع شده، هیچ یک از آن‌ها اختیار استفاده از تایر‌های وارداتی را ندارند و موظفند تا از نمونه‌های داخلی برای خودرو‌های خود استفاده کنند.

انتهای پیام/ منبع: میزان

ارز دولتی برای خودکفایی در تولید لاستیک استفاده شود

حال و روز بازار لاستیک: تجار دنبال کسب سود، تولیدکننده در مسیر زیان

مشکلی برای تامین لاستیک وجود ندارد

لزوم ساماندهی روند ورود لاستیک تولید داخل به بازار

تایر سازان ارز 4200 تومانی را چه کرده اند؟ / بازار تایر تشنه محصول است

بازار لاستیک در دست دلالان! / چه کسی ناظر بازار لاستیک است؟

ایساکو تعمیرگاه تخصصی بهنام کرمان موتور آمیکو مدیران خودرو

نظر شما !!