سازمان هواپیمایی نظارت کافی بر فعالیت و نرخ گذاری شرکت های هواپیمایی دارد

به گفته ی مدیر روابط عمومی سازمان هواپیمایی کشوری، اظهاراتی که در خصوص افزایش قیمت بلیت هواپیما در پی عدم نظارت سازمان هواپیمایی کشوری گفته می شود نه منصفانه است و نه کارشناسی.

به گزارش پایگاه خبری جوان خودرو

رضا جعفرزاده مدیر روابط عمومی سازمان هواپیمایی کشوری در پاسخ به اظهارات سخنگوی سازمان تعزیرات در خصوص بالا بودن قیمت بلیت شرکت های هواپیمایی در مسیر تهران – مشهد، اظهار کرد: سازمان هواپیمایی کشوری به عنوان ابراز حاکمیت دولت موظف به اجرای قانون برنامه پنجم توسعه (بند ب ماده 161) بوده و بر اساس این ماده قانونی که در آذرماه سال 94 ابلاغ شده از تعیین تکلیف نرخ در خصوص بلیت هواپیما منع شده است.

وی در این راستا اشاره کرد: اما علی رغم این موارد در این چند سال سازمان هواپیمایی کشوری همواره سعی کرده با تدابیری شرکت های هواپیمایی را در مسیری رهنمون کند تا با محاسبات منطقی در چگونگی درآمد- هزینه های خودشان با رعایت تمامی قوانین و مقررات ایمنی، نرخ های قابل قبولی را ارائه و ابلاغ کنند که این مهم توسط انجمن شرکت های هواپیمایی صورت گرفته و در دسترس عموم قرارداده شده است.

جعفرزاده تصریح کرد: توصیه شده تا شرکت های هواپیمایی بر نحوه توزیع بلیت های خودشان مدیریت لازم را داشته تا هیچ واسطه ای به خصوص در ایام پیک پروازی و یا به مناسبت های مختلف که تقاضا بالاست بیرون از دامنه نرخ های ارائه شده توسط شرکت ها اقدامی نکنند.

مدیر روابط عمومی سازمان هواپیمایی کشوری با انتقاد از اظهارات اخیر در خصوص عدم نظارت سازمان هواپیمایی کشوری، افزود: تعبیر آزادسازی به رها سازی و اینکه بعضی اوقات خبری منتشر می شود که به اشتباه نرخ یک بلیت بیزینس کلاس که نوعاً تعداد قابل توجهی هم نیست به بلیت های اکونومی تعمیم داده شده و موجبات نگرانی افکار عمومی را فراهم می آورد بی تردید این گونه اخبار که حتی صراحتاً هم گفته شده که تا شش برابر اضافه شده و هیچ نظارتی هم نیست نه منصفانه است و نه کارشناسی.

گزارش خودرو

وی تشریح کرد: این در حالی است که سازمان هواپیمایی کشوری همواره اقدام به نظارت و بازرسی از شرکت ها و دفاتر فروش بلیت هواپیما را در دستور کار داشته و شکایات ارسالی را مورد بررسی قرار می دهد؛ به‌گونه‌ای که در چهارماهه اول امسال به 362 شکایات رسیدگی شده است.

جعفرزاده تصریح کرد: در مدت مذکور به 14 شکایات ثبت شده در سامانه شهراه وزارت راه و شهرسازی و 5مورد شکایت ثبت شده در سامانه بازرسی کل کشور پاسخ و همچنین به 732 شکایات از طریق پیامک در سامانه حقوق مسافر پاسخ داده شده است.

انتهای پیام/

خلبانان ایرانی در تور ایرلاین های خارجی!

پرواز هواپیماهای داخلی با 50 درصدصندلی خالی!

خلبانان تا چه سنی مجاز به پرواز هستند؟

مخالفت سازمان هواپیمایی کشوری با مسدود کردن دسترسی مردم به سیستم‌های یکپارچه فروش اینترنتی بلیت

اعلام آمادگی چند ایرلاین اروپایی برای پوشش تقاضای سفر مسافران ایرانی

 

تعمیرگاه تخصصی بهنام عوارض تهران آمیکو مدیران خودرو

جک کرمان موتور

نظر شما !!