وضعیت خودروهای مانده در گمرک تفاوتی با گذشته نکرده است

دبیر انجمن واردکنندگان خودرو گفت: هنوز هیچ اقدامی برای 6 هزار خودرو مانده در گمرک انجام نشده است.

به گزارش پایگاه خبری جوان خودرو

مهدی دادفر ذبیر انجمن واردکنندگان خودرو اظهار کرد: به طور کلی 6 هزار خودرو در گمرک مانده، همچنین برای 800 دستگاه گواهی نامه گمرکی صادر شده حدود هزار و 700 دستگاه اظهارنامه گمرکی گرفتند 2 هزار 200 دستگاه از قبض انبار برخوردارند و 2 هزار 700 دستگاه هم تحت نظر مقام قضایی هستند.

وی بیان کرد: نامه‌ نگاری‌ های بسیاری به منظور ترخیص خودروهای مانده در گمرک انجام شده اما تاکنون نتیجه‌ای نداشته است. استدلالی وجود دارد که گفته می‌شود مصوبه واردات خودروهای مانده در گمرک یک بار تمدید شده است، اما در چهار ماه نخست دستگاه‌های اجرایی نمی‌توانستند آن را اجرا کنند.

دبیر انجمن واردکنندگان خودرو اشاره کرد: هماهنگی لازم در آن زمان بین بخش‌های مختلف وجود نداشت. به جرات می‌توان گفت که مصوبه تنها دو ماه امکان اجرا داشت ولی امکان ترخیص ۱۴ هزار خودرو از گمرک در مدت زمان دو ماه تقریبا غیرممکن بوده است.

این فعال صنفی با اشاره به موضوع واردات خودرو از مناطق آزاد تشریح کرد: موضوع واردات خودرو از مناطق آزاد نیز اتفاق نخواهد افتاد؛ چراکه برای واردات خودرو تفاوتی میان این مناطق با سایر نقاط وجود ندارد. زمانی که مطلبی قابل حل نیست نگاه‌ها را به سمت دیگر می‌کشانند. همین نکته درباره واردات خودروهای کارکرده نیز وجود دارد. زمانی که نمونه‌های صفر را نمی‌توانیم وارد کنیم، چگونه می‌توان در مورد واردات خودروهای دست دوم صحبت و آن را عملی کرد؟

وی افزود: در صورتی که خودرو کارکرده وارد شود، قیمت‌ها تا نصف مبلغ خودروی صفرکیلومتر کاهش پیدا می‌کند. به طور کلی واردات خودروهای کارکرده‌ عالی است اما افرادی که توانمندی انجام این کار را داشته باشند، وجود ندارند.

به گفته دادفر موضوعی که هم اکنون از همه چیز بیشتر برای ما حائز اهمیت بوده، ترخیص خودروهایی است که وارد شده اما به دلایل مختلف ترخیص نمی‌شوند. خودروهای موجود در گمرک اموال مردم است. البته لازم به ذکر است که تمامی خودروهایی که ترخیص شده‌اند، به‌دست مشتریان رسیده است.

انتهای پیام/ منبع: گسترش نیوز

احتمال تمدید مهلت ترخیص خودروهای دپو شده دور از ذهن نیست

یک هزار و 48 دستگاه خودرو پشت درب های بسته گمرک

3 هزار دستگاه خودرو وارداتی شماره گذاری شد

چهار هزار و 700 خودرو وارداتی شماری گذاری شدند

بسته شدن پرونده تحویل خودروهای وارداتی به مشتریان

ایساکو تعمیرگاه تخصصی بهنام کرمان موتور آمیکو مدیران خودرو

نظر شما !!
  1. سعید

    اگر همه خودروها ازگمرک ترخیص شوند دیگر افراد خاص چطور ماشنهای تازه که میاورند بین این خودروها ترخیص کنند مگر میشود وزارت صمت وگمرکات بعد از 2 سال نتواند تصمیم گیری کند ما که میدانیم