استارت و دینام ایرانی در راه روسیه/ تلاش های شرکت ایسکرا اتوالکترونیک به بار نشست

بر اساس سند چشم‌انداز صنعت خودرو ، صادرات قطعات خودرو در سال ۱۴۰۴ شش میلیارد دلار پیش بینی شده است. که با تلاش جهادگران این صنعت این مهم در حال انجام است. در همین راستا، شرکت ایسکرا اتوالکترونیک ایران با تلاش جوانان و مهندسان نخبه توانست اولین محموله صاداراتی به کشور روسیه را تهیه و بارگیری نماید.

به گزارش پایگاه خبری رسمی جوان خودرو

ویرایش دوم سند اهداف و سیاست‌های توسعه صنعت خودرو در افق ایران ۱۴۰۴ در سال ۱۳۹۳ به تصویب شورای سیاست‌گذاری خودرو در وزارت صنعت، معدن و تجارت رسیده و برای اجرا ابلاغ شد؛ در سند اهداف و سیاست‌های توسعه صنعت خودرو در افق ۱۴۰۴ در بخش توسعه صادرات قطعات پیش‌بینی شده که در سال ۱۴۰۴ میزان صادرات قطعات خودرویی به شش میلیارد دلار برسد.

در حال حاضر با گذشت ۵ سال از ابلاغ سند چشم انداز ایران در سال ۱۴۰۴ ، شرکت ایسکرا اتوالکترونیک ایران با تلاش جوانان و مهندسان نخبه توانست اولین محموله صاداراتی به کشور روسیه را تهیه و بارگیری نماید.

گزارش خودرو

امیرحسین جلالی نایب رئیس انجمن قطعه سازان استان تهران و مدیرعامل این شرکت گفت : پس از چند ماه مذاکره و ارسال نمونه و نقشه قطعات مورد نیاز مشتری توانستیم در آغاز هفته دفاع مقدس  قراردادی بین شرکت ایسکرا و شرکت LLC Pramo-Electro منعقد کرده که به موجب آن در اولین سفارش  تعداد بیش از سه هزار از انواع  قطعات استارت و دینام سفارش داده شده است که شامل انواع آرمیچر، سلونوئید، لاستیک اینسرت ، مجموعه یوک و استاتورپک است.

مهندس جلالی مدیرعامل ایسکرا در ادامه گفت: تمامی مراحل مهندسی معکوس، تولید و کنترل کیفی این محصولات در سایت ایسکرا و توسط مهندسین ایرانی انجام شده است که توانسته ایم بیش از یکصد هزار یورو ارز آوری برای کشور داشته باشیم که امیدوار هستم با همراهی دستگاه های متولی بتوانیم این قطعات را به سایر کشورهای همسایه صادر کنیم.

رفع مشکل کمبود قطعات یدکی در نمایندگی‌های سایپا

کروز از فرصت برجام به خوبی بهره برداری کرد

تشکیل کمیته های تخصصی بررسی مشکلات در صنعت قطعه سازی

لزوم تدوین استراتژی صنعت قطعه سازی / 5 میلیون یورو کاهش ارزبری تنها در یک ECU

 

ایساکو تعمیرگاه تخصصی بهنام کرمان موتور آمیکو مدیران خودرو

نظر شما !!