معاینه فنی تاکسی های اینترنتی سخت‌گیرانه تر می شود

مدیرعامل ستاد معاینه فنی خودروهای تهران از ابلاغ دستورالعمل نظارت بر چگونگی فعالیت تاکسی های اینترنتی توسط وزارت کشور خبرداد. وی گفت: با توجه به اینکه این خودروها در گروه ناوگان پرتردد جای می گیرند، معاینه فنی آن ها همچون وسایل نقلیه عمومی لحاظ می شود.

به گزارش پایگاه خبری رسمی جوان خودرو

سید نواب حسینی منش در توضیح شرایط جدید معاینه فنی ارائه دهنده گان خدمات هوشمند مسافر گفت: از آنجائیکه این خودروها در گروه ناوگان پرتردد محسوب می شوند و پیمایش آنها در سطح شهر مشابه خودروهای تاکسی است، لذا در دستورالعمل جدید با هدف ارتقا ایمنی سرنشینان و حفظ کیفی شرایط عمومی، معاینه فنی این خودروها مطابق با وسایل نقلیه عمومی لحاظ شده است. براساس قانون مجلس شورای اسلامی در قانون هوای پاک مدت معافیت خودروهای عمومی نو از معاینه فنی یکسال و این خودروها پس از یکسال بسته به سن هر شش ماه و یا سه ماه یکبار بایستی برای معاینه فنی خودرو اقدام نمایند.

وی در ارتباط با سن فرسودگی این خودروها اظهار داشت: طبق قانون، خدمات عمومی مرتبط با خودرو نظیر بیمه شخص ثالث و معاینه فنی نبایستی به خودروهای فرسوده ارائه شود ولی با عنایت به شرایط موجود که از رده خارج کردن خودروهای فرسوده و جایگزینی با خودروهای نو امکان پذیر نیست، فعلا پذیرش این خودروها در سامانه ملی معاینه فنی (سیمفا) متوقف نگردیده و این خودروها در صورت سلامت و داشتن شرایط لازم می توانند معاینه فنی دریافت نمایند. مدیرعامل ستاد معاینه فنی در ادامه افزود: ضوابط فرسودگی برای این خودروهای پرتردد مطابق ضوابط خودروهای حمل ونقل عمومی تعیین شده است.

گزارش خودرو

حسینی منش در خصوص آخرین اقدامات شهرداری در ارتباط با کنترل آلایندگی خودروهای سنگین در حال تردد در سطح شهر اظهار داشت: اکیپ تست کنار جاده ای به همراه پلیس در مبادی ورودی شهر، حسن آباد قم، مستقر است و براساس آخرین آمار اعلامی 322 دستگاه خودروی سنگین توسط این اکیپ مورد ارزیابی قرار گرفته که از این تعداد 86 درصد دارای معاینه فنی و 14 درصد فاقد معاینه فنی بوده اند. از این تعداد خودرو پس از کنترل مجدد 72 درصد قبول و 28 درصد مردود گردیده اند شایان ذکر است معاینه فنی 72 دستگاه خودرو به علت آلایندگی کدر سنجی ابطال و توسط پلیس اعمال قانون گردیده است. این طرح به منظور پایش و جلوگیری از ورود خودروهای سنگین دودزا به شهر تهران در حال اجرا است.

وی در خصوص وضعیت مراجعات به مراکز معاینه فنی شهر تهران گفت: روزانه در حدود 4500 دستگاه خودرو به مراکز معاینه فنی که دارای 54 خط معاینه فنی مختص خودروهای سبک است مراجعه می نمایند. در حال حاضر شرایط مدت زمان انتظار در مراکز عادی و خودروها می توانند در کمتر از نیم ساعت نسبت به انجام معاینه فنی خود اقدام نمایند.

دستورالعمل نظارت بر فعالیت تاکسی های اینترنتی ابلاغ می شود

محدودیت برای حضور بانوان در ناوگان سرویس مدارس وجود ندارد

15 درصد از 320 هزار تاکسی موجود در کشور غیر فعال اند

خودروهای برقی در انتظار مصوبه هیئت دولت برای ورود به ناوگان تاکسیرانی

تکذیب ممنوعیت ورود “اسنپ” و “تپ سی” به فرودگاه امام خمینی

 

ایساکو تعمیرگاه تخصصی بهنام کرمان موتور آمیکو مدیران خودرو

نظر شما !!