پایگاه خبری رسمی خودرو و صنایع وابسته
شماره مجوز ۸۲۱۸۶ از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی

مرسدس در آلابامای آمریکا

سرمایه‌گذاری مرسدس در آلابامای آمریکا

شرکت خودروسازی دایملر مرسدس اعلام کرد که تصمیم دارد کارخانه بزرگ خود را در آلابامای آمریکا با سرمایه گذاری 1.3  میلیارد دلاری از نو طراحی و احداث کند.این کارخانه در توسکالوزای آلاباما واقع شده و در یک دوره زمانی سه‌ساله ساخته خواهد شد و قرار است که در آن برخی از شاسی‌بلندهای مرسدس بنز ، […]

javankhodro
دوشنبه - ۳۰ شهریور ۱۳۹۴

شرکت خودروسازی دایملر مرسدس اعلام کرد که تصمیم دارد کارخانه بزرگ خود را در آلابامای آمریکا با سرمایه گذاری 1.3  میلیارد دلاری از نو طراحی و احداث کند.این کارخانه در توسکالوزای آلاباما واقع شده و در یک دوره زمانی سه‌ساله ساخته خواهد شد و قرار است که در آن برخی از شاسی‌بلندهای مرسدس بنز ، تولید شود.دراین‌باره مارکوس شافر از مدیران بخش زنجیره تأمین کارخانجات مرسدس بنز اعلام کرده است:

این کارخانه که به‌صورت مستقیم بیش از سیصد فرصت شغلی ایجاد می‌کند در مساحتی حدود 1 میلیون فوت ساخته می‌شود و سالن مونتاژ آن بیش از 139 هزار فوت وسعت دارد. مرسدس در این سالن از آخرین فناوری‌های روز جهان سود می‌برد و مجتمع توسکالوسا را به تجهیزات پیشرفته it و سامانه لجستیکی جدید مجهز کرده است. این کارخانه قرار است نسل آینده شاسی بلندهای مرسدس را که در قیاس با نمونه‌های فعلی دارای بالاترین کیفیت، کارایی، انعطاف و تکنولوژی هستند تولید نماید.

مرسدس در آلابامای آمریکا

این کارخانه قدیمی مرسدس  در سال 1997 ، به منظور تولید مدل ML ساخته شد اکنون که با تغییرات گسترده در استراتژی تولید محصولات شاسی‌بلند مرسدس، رده‌های جدید و متنوعی قرار است تولید گردد، این کارخانه نیز تغییرات گسترده‌ای به خود خواهد دید.در توسکالوزا به غیر از مدل GLE، دو مدل GL و C کلاس سدان نیز مونتاژ می‌شوند. همچنین تولید مدل R کلاس نیز که گونه‌ای خودروی خانوادگی و متفاوت است تا ماه گذشته ادامه داشت که سرانجام تولید این خودروی لوکس نیز در 28 اوت متوقف شد.

در طول یک دهه آینده احتمالا بازار محصولات شاسی‌بلند با 61درصد رشد روبرو می شود و خریداران بیش از 19.8 میلیون دستگاه از انواع این خودروها را خریداری می کنند. بااین پیش‌فرض دایملر آ.جی در نظر دارد در آینده نزدیک تولید اس یو وی‌های هیبرید را به‌طور گسترده‌ای افزایش دهد و در این راستا توسکالوسا یکی از اصلی ترین پایگاه‌های تولید خودروهای هیبریدی مرسدس خواهد بود. دایملر اعلام نموده کارخانه توسکالوسا سال گذشته موفق شده بیش از 232 هزار دستگاه خودرو تولید نماید و امسال نیز بر طبق برنامه‌های مرسدس برای تولید سیصدهزار دستگاه برنامه‌ریزی شده است.

دیدگاه خود را بنویسید

کیوسک مطبوعاتی