دولت باید بابت اقدام غیرقانونی محدود کردن سوختگیری پاسخگو باشد

نماینده مردم لنگرود در مجلس شورای اسلامی گفت: دولت و وزارت نفت باید بابت مشکلات ایجاد شده در پی محدود کردن سوخت گیری با کارت جایگاهداران غیرقانونی پاسخگو باشند.

به گزارش پایگاه خبری جوان خودرو

مهرداد بائوج لاهوتی عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی با بیان تاثیرات ناشی از احیای مجدد کارت سوخت برای مردم  اظهار کرد: اگرچه استفاده از کارت‌های سوخت الزامی شده است اما به دلیل عدم اجرای درست و اصولی این قانون و گذشت چند ماه شاهد سوختگیری دارندگان‌ خودرو با کارت سوخت جایگاه‌ داران هستیم و حتی سوخت‌گیری برای افراد دارای کارت نیز به 20 لیتر محدود شده که این بی‌ نظمی را باید ناشی از عدم اجرای صحیح طرح و برنامه اولیه در این رابطه دانست.

وی با اشاره به اینکه محدودیت سوختگیری با کارت جایگاهداران موجب افزایش حجم ترافیک در جایگاه های سوخت شده است تصریح کرد: افرادی که از طریق خودرو اشتغال و درآمدزایی دارند نیز با 20لیتر مجاز برای سوخت‌گیری نه تنها کارشان راه نمی‌افتد بلکه مجبور شده مسیری طولانی را در روز چند بار طی تا بتوانند به دفعات بیشتر سوخت‌گیری کنند که این مسئله بالا رفتن خطرهای جاده‌ای، آلودگی هوا، ترافیک و صف‌های طویل جایگاه‌های سوخت را به دنبال دارد.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی تشریح کرد: در جریان الزامی شدن استفاده از کارت سوخت 2 موضوع سهمیه‌بندی و تحت‌ شعاع قرار دادن رفاه شهروندان مشکلات متعددی را برای مردم ایجاد کرده است.

گزارش خودرو

نماینده مردم لنگرود در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: وزارت نفت با محدود کردن سوخت گیری به‌ نوعی بی سر و صدا سهمیه‌بندی را آغاز کرده است در حالی که در طرح اصلی احیای کارت سوخت هیچ نوع محدودیت برای دارندگان کارت سوخت لحاظ نشده است.

به گفته این نماینده مجلس شورای اسلامی، نمایندگان مجلس موضوع ایجاد محدودیت در هر مرحله سوخت‌گیری را دنبال می‌کنند و دولت و وزارت نفت باید بابت مشکلات ایجاد شده در پی این اقدام غیرقانونی پاسخگو باشند.

انتهای پیام/

کم فروشی بنزین در جایگاه ها صحت ندارد

کارت سوخت را از دفاتر پلیس + 10 دریافت کنید

پایان مهلت استفاده از 4 رقم آخر کد ملی برای رمز کارت سوخت شخصی

سقف سوختگیری با کارت سوخت شخصی 250 لیتر در ماه است

رمز کارت های سوخت سوخت تنها تا آخر مهر، 4 رقم آخر کد ملی است

تعمیرگاه تخصصی بهنام KTL MVM x22 آمیکو مدیران خودرو

جک کرمان موتور

نظر شما !!