عمر 50 درصد تاکسی ها پایتخت بیش از 5 سال است

به گفته رئیس فراکسیون مدیریت شهری و روستایی مجلس شورای اسلامی بیش از 50 درصد تاکسی های پایتخت بیش از 5 سال عمر دارند.

به گزارش پایگاه خبری جوان خودرو

مهرداد بائوج لاهوتی رئیس فراکسیون مدیریت شهری و روستایی مجلس شورای اسلامی با اشاره به قانون برنامه چهارم توسعه که باید 75 درصد جابجایی در تهران و سایر کلانشهرها با حمل و نقل عمومی صورت گیرد اظهار کرد: در این رابطه سهم مترو 30 درصد، اتوبوس 25 درصد و تاکسی 20 درصد است.

وی با انتقاد از اینکه سهم حمل و نقل عمومی در جابجایی‌های پایتخت کمتر از 40 درصد است، تشریح کرد: 60 درصد مردم پایتخت از وسیله نقلیه شخصی استفاده می‌کنند که این موضوع افزایش آلودگی هوای تهران و معضل ترافیک و در نهایت مرگ و میر شهروندان را به دنبال داشته به گونه ای که متاسفانه سالانه 5 هزار نفر در کشور و 3 هزار نفر در پایتخت جان خود را به علت آلودگی هوا از دست می‌دهند.

عمر 50 درصد تاکسی ها پایتخت بیش از 5 سال است

وی با انتقاد از اینکه بیش از 50 درصد تاکسی های پایتخت بیش از 5 سال عمر دارند، ادامه داد: نیاز است تاکسی‌های فرسوده پایتخت سریع‌تر نوسازی شوند.

گزارش خودرو

نماینده مردم لنگرود در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر ضرورت گسترش حمل و نقل عمومی در پایتخت، گفت: متولیان شهری باید در جهت نوسازی حمل ونقل عمومی فرسوده گامی جدی بردارند.

لاهوتی اشاره کرد: البته بر اساس اظهارات مسئولان شهری قرار است نوسازی 10 هزار تاکسی فرسوده را با محصولات ایران خودرو داشته باشیم که انتظار می رود با همکاری دستگاه‌ها سریع‌تر این کار عملیاتی شود.

انتهای پیام/ منبع: خانه ملت

تاکسیرانی در دیگر کشورها یک ناوگان حمل و نقل لوکس است

طرح پرداخت الکترونیکی کرایه تاکسی تا پایان پاییز اجرایی می شود

غیبت غیر موجه تاکسیداران در پایانه جریمه در پی دارد

تاکسیرانی به دنبال مجزا کردن پروانه بهره برداری از پروانه تاکسی

لزوم نصب برچسب تاکسی های اینترنتی بر شیشه به منظور ایجاد تمایز با سایر خودروها

ایساکو تعمیرگاه تخصصی بهنام آمیکو مدیران خودرو کرمان موتور>

اتو خسروانی

نظر شما !!