پایگاه خبری رسمی خودرو و صنایع وابسته
شماره مجوز ۸۲۱۸۶ از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی

خودروهایی ارزان با حداقل 400 اسب بخار قدرت

خودروهایی ارزان با حداقل 400 اسب بخار قدرت

دنیای خودرو پر است از غول‌های چندین صد اسب بخار ی که برچسب پر از صفرِ قیمتشان ،  آن‌ها را تنها مختص ثروتمندان و متموّلان می‌کند، اما در این میان تکلیف مردمی که تشنه قدرت هستند اما بودجه کمی دارند چیست؟ در اینجا ،فهرستی از خودروهای دارای حداقل 400 اسب بخار قدرت ، آماده کرده‌ایم […]

javankhodro
جمعه - ۱۰ مهر ۱۳۹۴

دنیای خودرو پر است از غول‌های چندین صد اسب بخار ی که برچسب پر از صفرِ قیمتشان ،  آن‌ها را تنها مختص ثروتمندان و متموّلان می‌کند، اما در این میان تکلیف مردمی که تشنه قدرت هستند اما بودجه کمی دارند چیست؟

در اینجا ،فهرستی از خودروهای دارای حداقل 400 اسب بخار قدرت ، آماده کرده‌ایم که بین هم‌گروه‌های خود ارزان‌‌ترین هستند و شاید کمی امیدوارمان کنند.

 

1. فورد ماستنگ جی‌تی (32,200 دلار) به‌راستی‌که وقتی برچسب قیمت ماستنگ را می‌بینم بیشتر علاقه‌مندش می‌شوم! اگر به اصالت، تجربه رانندگی، توانایی‌ها و پتانسیل‌های فنی، نمای ظاهری بسیار گیرا و به‌خصوص قوای محرکه 5 لیتری 8 سیلندر 435 اسب بخاریش توجه کنید می‌بینید که قرار گرفتنش در رتبه اول اصلاً جای تعجب ندارد.

فورد ماستنگ جی‌تی

2. شورولت کامارو اِس‌اِس (37,295 دلار) با پیشرانه 6.2 لیتری 8 سیلندر که از کوروت قرض گرفته جایگاه دوم فهرست باصرفه‌ترین خودروهای 400 اسب بخاری را از آن خود کرده است. قطعاً قدرت 455 اسب بخاری نقش عمده‌ای در جذابیت اِس‌اِس جدید دارد و با چنین قیمتی می‌تواند بیش‌ازپیش ساز موفقیتش را کوک کند.

 

 شورولت کامارو اِس‌اِس

3. شورولت سیلورادو 1500 دو کابین نسخه LTZ Z71 با محفظه بار استاندارد (44,180) هرجایی که بین 10 خودروی برتر نام وانت‌بار جمس را دیدید مطمئن باشید که به شورولت هم بر خواهید خورد. سیلورادو می‌تواند مانند سیه‌را (تنها در نسخه LTZ) از بلوک 6.2 لیتری V8 استفاده کند که به معنی حداکثر قدرت 420 اسب بخار و بیشینه گشتاور 623.67 نیوتون‌متر است؛ بااین‌وجود بازهم برچسب قیمتش زیاد تعجب‌آور نیست.

شورولت سیلورادو 1500 دو کابین نسخه LTZ Z71 با محفظه بار استاندارد

4. داج چلنجر اِس‌آرتی (44,590) اگرچه به هِل‌کت نمی‌رسد اما به‌خودی‌خود خیلی خوب است! قیمتش حدود 4,000 دلار از چارجر کمتر است اما از همان قلب 485 اسب بخاری بهره می‌برد تا چیزی برای سرعت، مانور و لذت رانندگی خاص یک کوپه آمریکایی کم نداشته باشد.

 

داج چلنجر اِس‌آرتی

5. جمس سیه‌را 1500 دو کابین 2WD نسخه SLT با محفظه بار استاندارد (44,590) فکر نکنید قدرت بیش از 400 اسب بخار تنها از خودروهای سواری برمی‌آید چون وانت‌بارهای سنگین و سبک نسبتاً زیادی در این حوضه فعال‌اند که سیه‌را یکی از آن‌هاست! اگر نسخه دو کابین SLT با محفظه بار استاندارد را انتخاب کنید زیر کاپوت پیشرانه 6.2 لیتری V8 خواهد داشت و به قول کارشناس مجله اتوگاید می‌تواند با تکیه‌بر وزن کمتر روی محور عقب کل روز را دود به پا کند.

جمس سیه‌را 1500 دو کابین 2WD نسخه SLT با محفظه بار استاندارد

6. شورولت اِس‌اِس (48,040 دلار) برخی معتقدند رقیب شماره یک داج چارجر SRT همین اِس‌اِس سدان است! قلب تپنده 6.2 لیتری V8 زیر کاپوت 415 اسب بخار تولید می‌کند که تماماً در اختیار چرخ‌های عقب قرار می‌گیرد. شاید ظاهرش را ناآشنا و کمی ژاپنی صفت بدانید اما درمجموع خودروی جالبی است و برچسب قیمتش می‌تواند دیدتان را کمی عمیق‌تر کند.

 

شورولت اِس‌اِس

7. داج چارجر اِس‌آرتی (48,990 دلار) تریم SRT چارجر نه فقط یک خودروی سدان است و نه یک اسپورت واقعی؛ بلکه تلفیق خشن و خاصی از این دو را به نمایش می‌گذارد که پیشرانه 6.4 لیتری 8 سیلندر هِمی (Hemi) با 485 اسب بخار قدرت و 644 نیوتون‌متر گشتاور تنها بخشی از نیمه پنهان آن است و نعره‌هایش حتی تمرکز کوپه‌ای مثل کوروت را هم بر هم می‌زند.

 

داج چارجر اِس‌آرتی

8. هیوندای جنسیس 5.0 لیتری (52,450 دلار) نسخه 5 لیتری جنسیس در بخش فنی کاملاً مشابه کوُریس است و همان 420 اسب بخار را تحویل می‌دهد. سواری نرم است و قلب 8 سیلندر پتانسیل بالایی دارد. نویسنده مجله‌ی اتوگاید (AutoGuide) درباره آن می‌گوید: در کل نسل جدید جنسیس مخصوصاً در نسخه 5 لیتری خودروی بسیار خوبی است و مخصوصاً پیشرانه دوست‌داشتنی‌اش باعث می‌شود که ارزش پول پرداختی را داشته باشد.

 

هیوندای جنسیس

9. کیا کوُریس (55,400 دلار) داشتن بیش از 400 اسب بخار قدرت نمی‌تواند به‌تنهایی دلیل بر اسپورت بودن یک خودرو باشد، چنان‌که کوُریس لوکس‌ترین محصول کیا با پیشرانه 5 لیتری V8 و حداکثر قدرت 420 اسب بخار این جسارت را پیداکرده تا برای بزرگان لاکچِری دنیا کوری بخواند و حداقل در ادعای کلامی کم نیاورد.

 

کیا کوُریس

10. شورولت کوروت (56,395 دلار) اولین و گران‌ترین عضو لیست متعلق به یک آمریکایی اصیل و دوست‌داشتنی است. کوروت با قلب 6.2 لیتری V8 به قدرت 455 اسب بخار در کمتر از 4 ثانیه به مرز 100 کیلومتر بر ساعت می‌رسد و یکی از باصرفه‌ترین خودروهای اسپورت بازار است که در مقابل غول‌های اروپایی هم حرفی برای گفتن دارد.

شورولت کوروت

منبع: پدال

دیدگاه خود را بنویسید

کیوسک مطبوعاتی