جدیدترین توییت ایلان ماسک برای تسلا گران تمام شد

ایلان ماسک مدیرعامل تسلا جمعه صبح در جدیدترین توییت خود به قیمت بالای سهام این شرکت اشاره کرده این اقدام ماسک موجب افت 12 درصدی ارزش سهام این شرکت شد.

به گزارش پایگاه خبری جوان خودرو

مدیرعامل تسلا، «ایلان ماسک» در جدیدترین توییت خود به قیمت بالای سهام این شرکت اشاره کرده. توییتی که جمعه صبح باعث شد ارزش سهام این شرکت ۱۲ درصد کاهش پیدا کند و این تولیدکننده خودروهای برقی با کاهش چند میلیارد دلاری ارزش خود روبه‌رو شود.

ماسک چند روز پیش به قوانین قرنطینه اعتراض و اعلام کرد که آزادی وی برای کسب درآمد بیشتر با هزینه احتمالی ابتلای کارگران خود به بیماری نقض می‌شود. مدیرعامل تسلا اعتراض خود به شرایط را با توییت «همین حالا آمریکا را آزاد کنید» اعلام کرد. این اولین باری نیست که ایلان ماسک نسبت به شیوع کرونا واکنش نشان می‌دهد.

در گذشته این کارآفرین میلیاردر در چندین توییت به مصونیت کودکان در برابر کرونا اشاره کرده و همچنین ترس از ویروس کرونا را بی‌معنی دانسته بود. با وجود اینکه امکان مرگ بیش از ۶۰ هزار نفر در تگزاس وجود دارد، ماسک طرفدار بازگشایی کسب و کارها در این منطقه است. ایلان ماسک پس از اعلام قیمت بالای سهام تسلا، در توییتی به فروش اموال گفت پیش از توییت قبلی اشاره کرد.

مدیرعامل سابق تسلا در سال ۲۰۱۴ نیز اعلام کرده بود که ارزش این شرکت بالاتر از واقعیت درنظر گرفته شده که این صحبت کاهش ۶ درصدی ارزش سهام آن را در پی داشت. ماسک و ارزش سهام تسلا تا به امروز مشکلات زیادی برای وی به همراه داشته که برای مثال می‌توان به توییت آن در سال ۲۰۱۸ و تبدیل تسلا به یک شرکت خصوصی با فروش هر سهم با قیمت ۴۲۰ اشاره کرد.

در حالی که توییت ایلان ماسک یک شوخی بود، اما وزرات دادگستری آن را جدی تلقی کرد. هنوز معلوم نیست که ماسک پیش از توییت جدید خود وضعیت مالی شرکت را مدنظر قرار داده و مورد تایید قرار گرفته یا اینکه به صورت خودسرانه دست به چنین کاری زده است. ماسک در گذشته به ارسال ۱۰۰۰ دستگاه تنفس مصنوعی به کالیفرنیا اشاره کرده بود که البته مشخص شد این دستگاه‌ها به عنوان تنفس مصنوعی کارایی ندارند.

انتهای پیام/ منبع: دیجیاتو

ایلان ماسک، قانون بیرون نیامدن از خانه را فاشیستی خواند

تسلا از کارکنان خود خواست به کارشان باز گردند

سیستم ناوبری خودروهای تسلا ارتقا پیدا کرد

خودروهای مدل ایکس و اس تسلا به روز رسانی شد

روبوتاکسی تسلا آماده شد

نیمی از کارکنان تسلا در مرخصی اجباری بدون حقوق به سر می برند

ایساکو تعمیرگاه تخصصی بهنام کرمان موتور آمیکو مدیران خودرو

نظر شما !!