تنها 9 درصد ورودی های مترو در معرض خطر وقوع سیلاب

مدیرعامل شرکت مترو تهران اعلام کرد: 9 درصد از ورودی‌های مترو در معرض خطر وقوع سیلاب قرار دارد.

به گزارش پایگاه خبری جوان خودرو

علی امام مدیرعامل شرکت مترو تهران درباره اتمام مطالعات تحلیل ریسک سیلاب و احتمال ورود آن به ایستگاه‌ها و کارگاه‌های مترو اظهار کرد: سال گذشته به بررسی تمام ایستگاه‌ها و کارگاه‌های مترو تهران پرداخته شد و در این مطالعه نقاط احتمالی که امکان بروز مشکل در آنها وجود دارد در6 دسته بر اساس اولویت، اصلاح و رده‌بندی شد.

امام بیان کرد: در این مطالعه در مجموع، 275 نقطه از ایستگاه‌ها و کارگاه‌های مترو مورد بررسی قرار گرفته است که بر اساس نتایج به دست آمده حدود 9 درصد از ورودی‌ها در معرض خطر وقوع سیلاب و 73 درصد نیز فاقد این مشکل است.

مدیرعامل شرکت مترو افزود: اعداد به دست آمده بیانگر این است که خوشبختانه تعداد اندکی از ورودی ایستگاه های مترو تهران هنگام وقوع احتمالی سیلاب در معرض خطر آب گرفتگی قرار دارند که می‌توان در مجموع آنها را در 24 نقطه دسته بندی کرد.

گزارش خودرو

امام عنوان کرد: با انجام این مطالعه در صورت وقوع احتمالی سیلاب در شهر تهران می‌دانیم که کدام یک از ایستگاه‌ها و کارگاه‌ها در معرض خطر سیلاب و آب گرفتگی قرار دارند؛ در نتیجه اقدامات مورد نیاز را به سرعت انجام خواهیم داد.

وی با بیان این که برخی از اقدامات در این خصوص نیازمند گذر زمان است، اظهار کرد: این اقدامات باید توسط سازمان‌ها و دستگاه‌های مختلف انجام شود که طی بررسی های انجام شده در برخی از نقاط شهر نیاز به اصلاح اَنها توسط معاونت خدمات شهری و همکاری شهرداری مناطق هستیم.

مدیرعامل شرکت راه آهن شهری تهران و حومه (مترو) با اشاره به بخشنامه شهرداری تهران در مورد ضرورت مدیریت یکپارچه و جامع سیلاب شهری، اظهار کرد: تهیه طرح‌های بهبود ظرفیت هیدرولیکی و وضعیت عملکردی مجاری جمع‌آوری آب‌های سطحی که مجاور ورودی ایستگاه.های مترو قرار دارند، مستلزم همکاری معاونت‌ها و نهادهای متولی در شهرداری تهران بر اساس اولویت بندی نتایج مطالعات تحلیل ریسک سیلاب است.

انتهای پیام/ منبع: فارس

نصب و راه اندازی 158 دستگاه پله برقی در خط 7 مترو

ازسرگیری خدمت رسانی مجدد در مترو هشتگرد

انعقاد قرارداد تامین بیش از ۲۳۰ دستگاه پله برقی برای مترو تهران

شرکت مترو برنامه ای برای ساخت تراموا در تهران ندارد

استفاده از ماسک در ناوگان حمل و نقل عمومی اجباری است

جنگ با کرونا در وسایل حمل و نقل عمومی

آیا مترو تهران رزروی می شود؟

ایساکو تعمیرگاه تخصصی بهنام آمیکو مدیران خودرو کرمان موتور>

نظر شما !!