پایگاه خبری رسمی خودرو و صنایع وابسته
شماره مجوز ۸۲۱۸۶ از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی

مترو تهران

افزایش 10 درصدی مسافران مترو در پی لغو طرح ترافیک

مدیرعامل شرکت بهره‌برداری مترو تهران از جابجایی 5 میلیون مسافر طی هفته گذشته خبر داد و گفت: ‌لغو طرح ترافیک آمار مسافران را 5 تا 10 درصد افزایش داده است. به گزارش پایگاه خبری جوان خودرو فرنوش نوبخت مدیرعامل شرکت بهره‌برداری مترو تهران درباره آمار مسافران پایتخت با توجه به لغو طرح ترافیک اظهار کرد: […]

سبحان قالیباف
شنبه - ۲۵ مرداد ۱۳۹۹

مدیرعامل شرکت بهره‌برداری مترو تهران از جابجایی 5 میلیون مسافر طی هفته گذشته خبر داد و گفت: ‌لغو طرح ترافیک آمار مسافران را 5 تا 10 درصد افزایش داده است.

به گزارش پایگاه خبری جوان خودرو

فرنوش نوبخت مدیرعامل شرکت بهره‌برداری مترو تهران درباره آمار مسافران پایتخت با توجه به لغو طرح ترافیک اظهار کرد: آمار مسافران مترو با لغو طرح ترافیک نه تنها کاهش پیدا نکرده بلکه در برخی از خطوط 5 تا 10 درصد بیشتر هم شده است.

وی گفت:‌ احتمالاً شلوغی خیابان‌ها و نارضایتی مردم از ترافیک در سطح معابر یکی از دلایل افزایش مسافران مترو به دلیل لغو طرح ترافیک است.

مدیرعامل شرکت بهره‌برداری مترو تهران در پاسخ به این پرسش که در حال حاضر شلوغ‌ترین خط مترو کدام خط است؟ گفت: ‌خط یک به دلیل قرار گرفتن در مسیر مراکز اداری، مالیاتی، بازار و دادگاه‌ها شلوغ‌ترین خط محسوب می‌شود و بعد از آن به ترتیب خطوط 2، 4 و 3 شلوغ‌ترین خطوط مترو هستند.

نوبخت بیان کرد: خلوت‌ترین خط مترو خط 6 است و پیش‌بینی می‌کنیم با تکمیل شدن این خط آمار مسافران آن بیشتر شود.

وی گفت: طی هفته گذشته حدود 5 میلیون مسافر با مترو تهران جابه‌جا شده‌اند که البته این آمار نسبت به قبل از شیوع کرونا که روزانه میانگین یک میلیون و 850 هزار مسافر بود کاهش یافته است.

مدیرعامل شرکت بهره‌برداری مترو تهران به فعالیت دستفروشان در مترو پایتخت اشاره کرد و گفت:‌از شهروندان و مسافران مترو درخواست داریم از دستفروشان خرید نکنند چرا که این مسأله سبب استمرار حضور دستفروشان در مترو خواهد شد و با موضوع رعایت فاصله‌ اجتماعی منافات دارد.

نوبخت گفت:‌ حضور دستفروشان در مترو توانایی ما را جهت مقابله با کرونا کاهش می‌دهد بنابر این از شهروندان درخواست داریم از دستفروشان خرید نکنند.

انتهای پیام/ منبع: فارس

ساخت خط 10 مترو به طول 21 کیلومتر

نصب و راه اندازی 158 دستگاه پله برقی در خط 7 مترو

کمبود آسانسور در خطوط مترو تهران

راهکار جدید برای توسعه شبکه حمل و نقل عمومی

بهره برداری از ورودی شمال غربی ایستگاه مترو شهدا

دیدگاه خود را بنویسید

کیوسک مطبوعاتی