خودروهای وارداتی قانونی هرچه سریع تر ترخیص شوند

کمیسیون صنایع و معادن مجلس ترخیص هرچه سریع تر خودروهای وارداتی که به شکل قانونی به کشور وارد شده اند و در گمرکات مانده اند را از وزارت صنعتف معدن و تجارت خواستار شده است.

حمید گرمابی عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: تعدادی از خودروهایی که هم اکنون در گمرکات مانده اند و ترخیص نشده اند، به شکل قانونی و قبل از بسته شدن سایت ثبت سفارش وارد شده اند که برای حل این مشکل کمیسیون صنایع و معادن مجلس چندی پیش جلسه ای را با حضور مسئولان وزارت صنعت، معدن و تجارت برگزار کرد.

وی در ادامه افزود: در گزارشی که کمیسیون صنایع مجلس به این وزارتخانه ارائه کرده، خواستار این شده که هر چه سریع تر کالاهایی که به شکل قانونی وارد شده اند و در گمرک مانده اند، ترخیص شوند که خودرو هم از جمله آنهاست.

گرمابی اظهار کرد: البته به دلیل حجم مشکلاتی که برای وزارت صنعت، معدن و تجارت به وجود آمده، این فرآیند کمی طول کشیده اما باید این وزارتخانه هر چه سریع تر برای ترخیص این کالاها اقدام کند و تفکیک لازم را برای ترخیص از گمرک طبق روال سابق انجام دهد.

گزارش خودرو

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس با تاکید بر اینکه خودورهایی که به این شکل وارد شده اند، باید هر چه سریع تر تعیین تکلیف شوند، گفت: البته به رغم گزارشی که کمیسیون صنایع و معادن مجلس به وزارت صمت داده، هنوز پاسخی در این زمینه دریافت نکرده ایم و همچنان پیگیر هستیم.

منبع: اقتصاد آنلاین

آغاز به کار کمیته تفحص از خودروسازان داخلی /احتمال لغو ممنوعیت واردات خودرو

احتمال لغو ممنوعیت واردات خودرو در آینده ای نزدیک

ممنوعیت واردات خودرو توجیه علمی ندارد / واردات براساس شرایط بازار مدیریت شود

بازداشت رئیس سازمان توسعه تجارت و 15 مدیر واردکننده خودرو!

بلاتکلیفی خودروهای واردشده با ارز دولتی

آیا بازار خودروهای وارداتی آرام می گیرد؟ ترخیص خودروهای در گمرک مانده در انتظار موافقت رئیس جمهور

سرانجام سونامی بیکاری و قیمت های غیرمنطقی در بازار خودرو به کجا می رسد؟

واردات 12 هزار خودرو در 5 ماهه نخست امسال/ واردات خودرو به یک سوم سال قبل رسید!

 

تعمیرگاه تخصصی بهنام چری داتیس MVM x22 آمیکو

جک کرمان موتور

نظر شما !!