تاکسی‌ های جدید جیلی در لندن

تاکسی‌های سیاه‌رنگ نمادین لندن ، در طول زمان،به منظور تأمین نیازهای دوره خود، چه از نظر قوانین و استانداردها و چه از نظر زیباشناسی، با مدل‌های جدیدتر جایگزین شده‌اند. وسایل‌ نقلیه با عملکرد زیست محیطی بهتر در اولویت قرار دارند، از این رو این تاکسی‌های سیاه‌رنگ نیز باید چنین رویکردی را در پیش گیرند.

کمپانی لندن تاکسی (LTC) اخیراً از تاکسی جدید TX5 همزمان با دیدار دیوید کامرون، نخست وزیر بریتانیا با شی جین‌پینگ، رئیس جمهور چین، رونمایی کرد.

تاکسی‌ های جدید جیلی در لندن

نمود روابط چین و بریتانیا در مدل جدید LTC TX5 است ، جایی که جیلی در حال حاضر مالکیت تجهیزات ساخت بریتانیایی را در اختیار دارد. این کمپانی قبلاً از برنامه‌های خود برای احیای کارخانه واقع در «کاونتری» و سرمایه‌گذاری‌ای بالغ بر ۲۵۰ میلیون پوند به منظور توسعه و تولید مدل TX5 در کارخانه‌ای جدید در «انستی» خبر داده بود.

از TX5 جزئیات دقیقی اعلام نشده است اما مشخص شده است که این مدل به صورت پلاگین هیبرید بوده و از یک موتور الکتریکی و یک موتور بنزینی به عنوان «افزاینده مسافت» استفاده خواهد کرد.طراحی TX5 جدید در استودیوی دیزاین جیلی در بارسلونای اسپانیا و با الهاماتی از تاکسی FX4 مدل ۱۹۵۸ انجام شده است. ولوو، دیگر کمپانی‌ِ تحت مالکیت جیلی، قبلاً این استودیو را در اختیار قرار گرفته است.

همچنین نیازهای اساسی یک تاکسی لندن، مانند دسترسی صندلی چرخ‌دار، ظرفیت حمل وسایل در پشت راننده، دایره گردش کوچک و صندلی‌های رو به روی یکدیگر برای ۶ نفر مسافر، همگی در این خودرو لحاظ شده‌اند.

تاکسی‌ های جدید جیلی در لندن

پیتر هربوری (Peter Horbury)، رئیس بخش طراحی جیلی به مجله بریتانیایی Autocar می‌گوید:

                                  این مدل نسبت به گذشتگان خود، اندکی قد بلندتر است و طول نسبتاً بیشتری نیز دارد.

به نقل از پدال

ایساکو تعمیرگاه تخصصی بهنام کرمان موتور آمیکو مدیران خودرو

نظر شما !!