پایگاه خبری رسمی خودرو و صنایع وابسته
شماره مجوز ۸۲۱۸۶ از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی

موتورسواران موتوجی‌پی

موتورسواران موتوجی‌پی ، در نبرد خیس !

موتورسواران موتوجی‌پی ، بعد از از پایان مرحله شانزدهم رقابت‌ های استرالیا ، برای رقابت سرنوشت‌ساز و تنگاتنگی خود را به پیست Sepang  کشور مالزی رساندند.احتمال این‌که یکی از موتورسواران تیم اصلی یاماها در مالزی جشن قهرمانی مسابقات 2015 را برپا کند خیلی زیاد بود.به همین خاطر ، انگیزه و انرژی زیادی از سوی خورخه […]

javankhodro
چهارشنبه - ۶ آبان ۱۳۹۴

موتورسواران موتوجی‌پی ، بعد از از پایان مرحله شانزدهم رقابت‌ های استرالیا ، برای رقابت سرنوشت‌ساز و تنگاتنگی خود را به پیست Sepang  کشور مالزی رساندند.احتمال این‌که یکی از موتورسواران تیم اصلی یاماها در مالزی جشن قهرمانی مسابقات 2015 را برپا کند خیلی زیاد بود.به همین خاطر ، انگیزه و انرژی زیادی از سوی خورخه و والنتینو برای این مسابقه وجود داشت.اما زمانی که معلوم شد هوای پیست آفتابی نیست ، نگرانی های خورخه لورنزو آغاز شد.این نگرانی از آنجا ناشی شد که هم خورخه و هم هوادارانش می‌دانستند آخرین پیروزی وی در چنین شرایط آب و هوایی، بیش از ده سال قبل بوده است.

از این رو موتورسواران باید خودرا برای یک مسابقه خیس آماده می کردند و از موتورسیکلت های مخصوص این شرایط استفاده می کردند.

موتورسواران موتوجی‌پی

در این مسابقه هم به‌مانند دو مسابقه قبل، موتورسواران یاماها نتوانستند خود را زودتر از سایر رقبا به خط پایان برسانند و تیم هوندا نیز سومین قهرمانی پشت سر هم خود را جشن گرفت. در پایان این مسابقه دنی پدروسا که در مرحله پانزدهم برای اولین بار در مسابقات امسال به قهرمانی رسیده بود به‌عنوان نفر اول به روی سکو رفت و خورخه لورنزو و والنتینو روسی هم به ترتیب به مقام‌های دوم و سومی دست یافتند.

از عنوان‌های به‌دست آمده که بگذریم بحث برانگیزترین صحنه مسابقه ، صحنه زمین خوردن مارک مارکز با انگیزه بود، مارک مارکز که برای کسب ششمین قهرمانی خود به میدان آمده بود در صحنه‌ای که قصد سبقت گرفتن از روسی را داشت با واکنش ناجوانمردانه و خشن این راننده تیم یاماها، از مسیر منحرف شد و زمین خورد. بعد از مسابقه روسی گفت:

“اصلاً قصد زمین زدن مارکز را نداشتم، فقط می‌خواستم کمی فاصله را زیاد کنم”. اما مارکز اصلاً این حرف روسی را قبول نداشته و این کار او را عمدی می‌داند و می‌گوید: “مهم نیست چه کسی هستید، چه رتبه‌ای دارید و چند بار قهرمان شده‌اید، وقتی این‌طور رانندگی می‌کنید قطعاً آدم بی‌مسئولیتی هستید.”

 موتورسواران موتوجی‌پی

مسئولین برگزاری مسابقات ،جریمه سه امتیازی را برای روسی در نظر گرفتند، جریمه‌ای که می‌تواند سرنوشت قهرمان امسال را تغییر دهد، مسئولین تیم یاماها نیز به این جریمه اعتراض دارند و می‌گویند:

“کار روسی اشتباه بوده ولی این جریمه خیلی سنگین است.” حالا باید منتظر بمانیم و ببینیم در اسپانیا چه اتفاقاتی خواهد افتاد.

مرحله بعدی (مرحله آخر) در روز هشتم نوامبر 2015 (هفدهم آبان 1394) در شهر والنسیای اسپانیا برگزار می‌گردد.

موتورسواران موتوجی‌پی موتورسواران موتوجی‌پی موتورسواران موتوجی‌پی

نفرات برتر مرحله هفدهم:

  • دنی پدروسا از تیم اصلی هوندا با زمان 40m 37.691s
  • خورخه لورنز از تیم اصلی یاماها با زمان 40m 41.303s
  • والنتینو روسی از تیم اصلی یاماها با زمان 40m 51.415s
  • بردلی اسمیت از تیم فرعی یاماها با زمان 41m 1.686s
  • کال کراچلو از تیم فرعی یاماها با زمان 41m 6.412s

 

همچنین پنج رتبه برتر نیز در جدول رده‌بندی به این شکل قرار گرفته‌اند:

  • والنتینو روسی از تیم یاماها با 312 امتیاز و چهار قهرمانی.
  • خورخه لورنزو از تیم یاماها با 305 امتیاز و شش قهرمانی، با هفت امتیاز کمتر در تعقیب هم تیمیش والنتینو روسی است.
  • مارک مارکز از تیم هوندا هم با 222 امتیاز و پنج قهرمانی در جایگاه سوم قرار دارد.
  • دنی پدروسا از تیم اصلی هوندا با 190 امتیاز و دو قهرمانی در رتبه پنجم قرار گرفته است.
  • آندرا لنون از تیم دوکاتی با 188 امتیاز و بدون کسب قهرمانی در جایگاه چهارم ماندنی شد.

 

به نقل از پدال

دیدگاه خود را بنویسید

کیوسک مطبوعاتی