موضوع واردات خودرو در کمیسیون صنایع در حال بررسی است

سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن بیان کرد: یکی دیگر از محورهای طرح ساماندهی بازار و صنعت خودرو پیش بینی وادرات خودرو به منظور ساماندهی بازار خودرو است.

به گزارش پایگاه خبری جوان خودرو

حجت اله فیروزی سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن درباره واردات خودرو، گفت: هرچند یکی از موضوعات اصلی طرح ساماندهی بازار خودرو که در حال چکش کاری در کمیسیون صنایع و معادن است، نحوه عرضه و تقاضا چهارچرخ‌ها است اما یکی دیگر از محورهای این طرح پیش بینی وادرات خودرو به منظور ساماندهی بازار خودرو است.

نماینده مردم فسا در مجلس شورای اسلامی با اشاره به گلایه مردم از ممنوعیت واردات خودرو و خواسته‌ی آنها مبنی بر آزاد شدن واردات این کالا، درباره شرایط واردات خودرو در طرح مذکور، افزود: در طرح مذکور ارز موردنیاز برای واردات خودرو از داخل تامین نمی‌شود، بلکه افراد و خودروسازانی می‌توانند خودرو وارد کنند که خودرو صادر کرده باشند به این معنا که از محل صادرات خودرو و معادل آن می‌توانند خودرو وارد کنند، همچنین قطعه‌سازان نیز اگر قطعه صادر کنند، می‌توانند معادل آن خودرو وارد کشور کنند.

فیروزی با اشاره به سایر راهکارها برای واردات خودرو، افزود: افراد حقیقی غیردولتی که نفت خریداری و آن را صادر و به فروش برسانند، می‌توانند از محل ارز آن، خودرو به کشور وارد کنند و همچنین اشخاصی که ارز در بیرون از کشور داشته و تعهدی نسبت به بازپرداخت آن به دولت ندارند، می‌توانند از محل آن خودرو به کشور وارد کنند.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم با تصریح اینکه موضوعی درباره واردات خودروی دست دوم در کمیسیون صنایع و معادن مطرح نیست، ادامه داد: ابهامی به وجود آمده مربوط به تصمیم کمیسیون تلفیق مبنی بر واردات خودروهایی است که چند سال در مناطق آزاد استفاده شده‌اند، براساس این مصوبه این خودروها می توانند از منطقه خارج شوند.

انتهای پیام/ منبع: خانه ملت

واردات که تعطیل شد، حداقل قیمت خودروها را آزاد کنید!/ خودروساز مجبور به زیان می شود و کسی پاسخگو نیست!

دستور رئیس قوه قضائیه برای تعیین تکلیف هر چه سریعتر خودروهای وارداتی

سانسور سال های تلخ!/ ترکیب بازار خودروهای وارداتی در سال 1399، ((اگر)) خبری از ممنوعیت واردات نبود

چرا گمرک در خصوص ۴۴ تویوتای توقیفی توضیحی نداده است؟

خودروسازان و قطعه سازان از واردات خودرو ترسی ندارند

ایساکو تعمیرگاه تخصصی بهنام کرمان موتور آمیکو مدیران خودرو

نظر شما !!