قطعه اصل بهتر از اسل کار می کند | اهمیت استفاده از فیلتر هوای با کیفیت

یکی از مهم ترین راه های افزایش عمر موتور استفاده از فیلتر هوای با کیفیت است. زیرا فیلتر هوا وظیفه دارد ذرات معلق در هوا را جذب کرده و از ورود آن به محفظه سیلندر جلوگیری کند.

به گزارش پایگاه خبری جوان خودرو

یکی از مهم ترین راه های افزایش عمر موتور استفاده از فیلتر هوای با کیفیت است. زیرا فیلتر هوا وظیفه دارد ذرات معلق در هوا را جذب کرده و از ورود آن به محفظه سیلندر جلوگیری کند.

این موضوع آنقدر هم است که به فیلتر شدن ذرات، محفظه سیلندر و به خصوص تاج پیستون ها دچار رسوب گرفتگی و تمرکز حرارت نمی شوند.

زیرا در صورت ورود گرد و خاک و ذرات بیرونی به موتور این ذرات در فرآیند احتراق سوخته و بخشی از آنها در مسیر خروجی دود نشست می کنند.

نشست رسوب در مسیر خروجی موتور به خصوص در سیت سوپاپ ها موجب عدم آب بندی کامل محفظه احتراق شده و تمرکز حرارات به مرور زمان حتی ممکن است باعث احتراق زودرس و ناک زدن موتور شود.

این در حالی است که فیلترهای باکیفیت می توانند این ذرات را جذب کرده و اجازه ورود آنها به مانیفولد ورودی را نمی دهند.

گزارش خودرو

در حالی که فیلترهای ارزان قیمت متریال باکیفیتی ندارند و به مرور زمان با ایجاد مشکلات ذکر شده در بالا، هزینه های زیادی روی دست شما می گذارد.

در خودروهایی که نسبت تراکم موتور آنها بالاتر از است، مثل موتور TU5 خانواده پژو، قدرت مکش موتور نیز بیشتر از خودروهای دیگر است.

در نتیجه استفاده از فیلتر اصلی بیش از پیش اهمیت پیدا می کند. این امر برای موتورهای مجهز به توربوشارژر مثل خانواده هایما، اهمیتی دوچندان دارد.

زیرا نسبت تراکم این موتورها بیش ازموتورهای تنفس طبیعی است ودر نتیجه قدرت مکش موتور نیز بالاتر است. پس می تواند هر ذره خارجی را در صورت عدم استفاده از فیلتر هوای باکیفیت، مکش کرده و وارد محفظه احتراق کند.

به این ترتیب به طور مثال برای تهیه فیلتر هوای خودروهای ایران خودرو، بهتر است از نمایندگی های مجاز ایساکو این قطعه را تهیه کنید تا خیالتان از طول عمر موتور راحت باشد.

فراموش نکنید، حالا که می دانید قطعه اورجینال چه اهمیتی در کاهش استهلاک خودروی شما دارد، دیگر نباید به توسیه تعمیرکاران سودجو توجه کنید. همیشه قطعه اصل بهتر از اسل کار می کند.

انتهای پیام

هرآنچه باید در مورد باتری خودرو ، دلایل خرابی و روش های احیاء آن بدانید

هشدار فنی برای روزهای گرم: حواستان به مایع خنک کننده و سیستم خنک کاری موتور باشد!

مزایای پیشرانه های TGDI چیست؟

کاهش ۲۰ درصدی آلایندگی با تولید موتور سه ‌استوانه ایرانی

روغن دنده از آن‌چه تصور می‌کنید پیچیده‌تر است

ایساکو تعمیرگاه تخصصی بهنام کرمان موتور آمیکو مدیران خودرو

نظر شما !!