پایگاه خبری رسمی خودرو و صنایع وابسته
شماره مجوز ۸۲۱۸۶ از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی

جایگاه سوخت-بنزین

تصمیم مجلس برای قیمت و یارانه بنزین چیست؟

به گفته عضو کمیسیون انرژی مجلس، موضوعات مهمی مثل بنزین باید به صورت لایحه از طرف دولت ارائه شود، یعنی بدنه کارشناسی دولت روی آن نظر بدهد، سپس بدنه کارشناسی و کمیسیون تخصصی مجلس بررسی کنند. به گزارش پایگاه خبری جوان خودرو عبدالعلی رحیمی‌ مظفری عضو کمیسیون انرژی مجلس درباره برنامه و پیشنهاد بنزینی به […]

سبحان قالیباف
چهارشنبه - ۲۰ مرداد ۱۴۰۰

به گفته عضو کمیسیون انرژی مجلس، موضوعات مهمی مثل بنزین باید به صورت لایحه از طرف دولت ارائه شود، یعنی بدنه کارشناسی دولت روی آن نظر بدهد، سپس بدنه کارشناسی و کمیسیون تخصصی مجلس بررسی کنند.

به گزارش پایگاه خبری جوان خودرو

عبدالعلی رحیمی‌ مظفری عضو کمیسیون انرژی مجلس درباره برنامه و پیشنهاد بنزینی به دولت اظهار کرد: اکنون جامعه ظرفیت اجرای برنامه جدید برای بنزین را ندارد، ضمن اینکه کمیسیون انرژی مجلس نیز فعلا برنامه‌ای در این زمینه ندارد.

وی تاکید کرد: ما معتقدیم در این اوضاع اقتصادی کشور هیچ چیزی قابل دستکاری نیست.

عضو کمیسیون انرژی مجلس تصریح کرد: به اعتقاد نمایندگان مجلس موضوعات مهمی مثل بنزین باید به صورت لایحه از طرف دولت ارائه شود، یعنی بدنه کارشناسی دولت روی آن نظر بدهد، سپس بدنه کارشناسی و کمیسیون تخصصی مجلس هم اعمال نظر کرده و بررسی کنند تا موضوع پخته‌شده و کامل باشد.

وی ادامه داد: گاهی طرح‌هایی در خصوص سوخت عنوان می‌شود ولی تاکنون نه در کمیسیون و نه صحن مطرح و مصوب نشده و به صورت جدی و دقیق به آنها نپرداخته‌ایم.

رحیمی‌مظفری گفت: مثلا طرح وان مطرح شده که کل انرژی را مد نظر قرار داده است، در این طرح بنا بر این بوده که بنزین نه فقط به خودرو بلکه به کد ملی اختصاص داده شود، زیرا کسانی که خودرویی ندارند از این یارانه محروم می‌شوند؛ اصل موضوع درست است، اما اکنون زمینه زیرساخت لازم و آمادگی کف جامعه را برای اجرا نداریم، این مبحث جای کار دارد و فعلا شرایط اقدام فراهم نیست.

انتهای پیام/ منبع: ایلنا

چرا بنزین سوپر دیگر در عرضه نمی شود؟

پمپ بنزین های محدوده اطراف مجلس تعطیل می شوند

رکورد مصرف بنزین با وجود محدودیت های کرونایی در تیرماه شکسته شد!

سهمیه بنزین ساعت ۲۴ امشب واریز می شود

با چراغ بنزین روشن تا چند کیلومتر می توانیم رانندگی کنیم؟

مشکلی برای تامین سوخت رسانی نداریم

دیدگاه خود را بنویسید

کیوسک مطبوعاتی