افزایش 4.2 درصد تولید خودرو در کشور

طی 8 ماهه نخست سال جاری، خودروسازان داخلی ۵۸۹ هزار و ۴۰۰ دستگاه خودرو سواری تولید کرده اند.

به گزارش پایگاه خبری جوان خودرو

بیشترین رشد تولید در بین خودروها در هشت ماه ابتدای سال ۱۴۰۰ متعلق به کامیون، کامیونت و کشنده‌ها است که رشد ۷۵.۵ درصدی داشته است. تولید این خودروهای باری سنگین از سه هزار و ۵۲۰ دستگاه تولیدی در مجموع هشت ماه سال گذشته به شش هزار و ۱۷۷ دستگاه در مدت مشابه سال جاری رسیده است.

پس از آن، بیشترین رشد تولید را کمباین‌ها و اتوبوس، مینی‌ بوس و ون‌ها داشته‌ است؛ به ترتیب تولید کمباین‌ در هشت ماهه امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۱۷.۲ درصد و اتوبوس، مینی‌بوس و ون ۱۶.۲ درصد افزایش داشته است.

از ابتدای سال جاری تا پایان آبان ماه به ترتیب ۴۹۹ دستگاه کمباین، و یک هزار و ۳۸۸ دستگاه اتوبوس، مینی‌ بوس و ون تولید شده است؛ درحالی که در مدت مشابه سال ۱۳۹۹ آمار تولید این خودروها به ترتیب ۳۸۳ دستگاه (کمباین) و یک هزار و ۱۹۴ دستگاه (اتوبوس، مینی‌بوس و ون) ثبت شده است.

کمترین رشد تولید را تراکتورها در مقایسه آماری هشت ماهه سال جاری و مدت مشابه سال گذشته داشته است. تولید این خودروها از ۱۳ هزار و ۳۹۵ دستگاه تولیدی در هشت ماه ابتدایی سال گذشته به ۱۴ هزار و ۲۸۰ دستگاه در مدت مذکور سال جاری رسیده و رشد ۶.۶ درصدی را تجربه کرده است.

در مقابل اما تولید وانت در هشت ماهه ۱۴۰۰ نسبت به مدت مشابه سال گذشته، ۷.۷ درصد کاهش تولید داشته است. از ابتدای سال جاری تا پایان آبان ماه ۴۸ هزار و ۷۷۵ دستگاه وانت تولید شده است در حالیکه در همین بازه زمانی در سال گذشته، تعداد وانت‌های تولیدی ۵۴ هزار و ۸۲۸ دستگاه بوده است.

انتهای پیام/

خودروسازان دولتی، باید همانند خودروسازان خصوصی فعالیت کنند

به دنبال حمایت از متولیان صنعت خودرو برای رونق تولید باکیفیت و ارزان قیمت و حفظ اشتغال هستیم

10 چهره برتر صنعت خودرو

رشد 500 هزار دستگاهی تولید خودرو از سال آینده

ایلیا ایساکو تعمیرگاه تخصصی بهنام کرمان موتور آمیکو مدیران خودرو

نظر شما !!