پلنگی از سرزمین آفتاب / لکسوس LC مدل 2024

مدل ۲۰۲۴ لکسوس LC در اروپا معرفی شده است و نسخه Ultimate Edition آن ارائه می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری جوان خودرو 

مدل ۲۰۲۴ لکسوس LC در اروپا معرفی شده است و نسخه Ultimate Edition آن ارائه می‌شود. این محصول با فرم کوپه و یا کانورتیبل دردسترس خواهد بود. این نسخه ویژه، به پیشرانه V8 مجهز و با رنگ سفید Hakugin مات تزئین شده است.

گفته می‌شود که رنگ این خودرو از خودروهای اسپورت لکسوس که نماد آن LFA است، الهام گرفته شده است‌. ظاهر بدنه مات بوده و با جزئیات مشکی‌رنگ تضاد دارد.

برای تمایز بیش‌تر این نسخه با نسخه معمولی، برای اولین بار از کاناردهایی با شکل‌گیری تدریجی استفاده شده است. درواقع این المان‌های آیرودینامیکی، روی سپر جلو قالب‌گیری شده‌اند. درحالی که در سایر محصولات، به عنوان یک عنصر به سپر متصل می‌شوند. لکسوس می‌گوید که آن‌ها نقش مهمی در هندلینگ و پایداری دارند. زیرا به جریان هوا کمک می‌کنند.

هنوز تصاویر نسخه کوپه Ultimate Edition  منتشر نشده است؛ اما مشخص شده که بال عقب فیبرکربنی آن مشکی‌رنگ است.

فضای داخلی این نسخه ویژه، به رنگ آبی Kachi درآمده که از نخ‌های موجود در زره‌های سامورایی الهام گرفته شده است. این رنگ یک آبی متمایل به سیاه است.

لکسوس شماره سریال خودرو را روی یک صفحه آلومینیومی جلوی اهرم تعویض دنده قرار داده است. سایر ویژگی‌های کابین شامل صفحه‌هایی با عبارت حک شده Limited Edition و صفحات آلکانتارا روی درها و کنسول هستند‌.

این محصول از پیشرانه ۵ لیتری بهبودیافته نیرو می‌گیرد که عملکرد نرم‌تر، صدا و پاسخ بهتری دارد. مهندسان لکسوس، دیفرانسیل عقب را نیز کالیبره کردند.

لکسوس LC مدل 2024 معمولی در اروپا ارتقا یافته و نمایشگر ۱۲.۳ اینچی، تشخیص صدا و … دارد. اکنون به جای پد لمسی، کنترل‌ها روی کنسول قرار گرفته‌اند. برای فضای داخلی از ترکیب رنگ سفید و آبی استفاده شده است. رنگ‌های جدید Heat Blue Contrast Layering و Sonic Copper نیز برای بدنه اضافه شده است.

سایر ویژگی‌های جدید عبارتند از سه مدل رینگ‌های جدید ۲۰ و ۲۱ اینچی، دوربین کنترل پانوراما و سیستم ارتقایافته ایمنی + لکسوس. مهندسان سیستم ترمز را دوباره تنظیم کرده‌اند و علاوه بر آن، روی گیربکس ۱۰ سرعته اتوماتیک نیز کارهایی انجام داده‌اند تا حرکات راننده را بهتر پیش‌بینی کند. پکیج باتری اکنون از سلول‌هایی با ظرفیت بالاتر تشکیل شده است.

انتهای پیام/ منبع: باما

نظر شما !!