پایگاه خبری رسمی خودرو و صنایع وابسته
شماره مجوز ۸۲۱۸۶ از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی

واردات خودروهای دست دوم

بی توجهی دولت به واردات؛ عامل اصلی نابسامانی بازار خودرو

سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: از زمان تصویب قانون واردات خودرو بیش از یک سال و نیم می‌گذرد این در حالی است که تعداد خودروهای وارد شده بسیار کمتر از آنچه پیش‌بینی شده است و این شرایط موجب شده که بازار خودرو همچنان ملتهب باقی بماند.

فاطمه علی اصغری
شنبه - ۱ اردیبهشت ۱۴۰۳

به گزارش پایگاه خبری جوان خودرو؛ 

روح الله عباس‌پور درباره ضرورت اجرای هرچه سریعتر قانون واردات خودرو، گفت: از زمان تصویب این قانون بیش از یک سال و نیم می‌گذرد این در حالی است که تعداد خودروهای وارد شده بسیار کمتر از آنچه پیش‌بینی شده است و این شرایط موجب شده که بازار خودرو همچنان ملتهب باقی بماند.

نماینده مردم بوئین زهرا و آوج در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه بی‌توجهی دولت به واردات پذیرفتنی نیست، ادامه داد: در شرایط فعلی تولید خودروسازان داخلی نیاز بازار خودرو که حدود 1.5 میلیون دستگاه در سال است را تامین نمی‌کند بنابراین این کمبود باید با واردات تامین شود تا مردم بتوانند خودروهای موردنیاز خود را با قیمت‌های منطقی خریداری کنند.

وی اضافه کرد: در صورتی که خودرو به میزان نیاز در کشور وجود داشته باشد، این کالا از حالت سرمایه‌ای خارج می‌شود این درحالی است که اکنون بازار خودرو به بازاری برای سوداگری تبدیل شده است.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم با انتقاد از اینکه آئین‌نامه واردات خودروهای کارکرده با وجود گذشت ماه‌ها از تصویب آن ابلاغ نشده است، تصریح کرد: خودروهای کارکرده ظرفیت مناسبی است که با واردات آن‌ها می‌توان خودروی ارزان قیمت باکیفیت به بازار عرضه کرد با این اقدام نه تنها بازار ساماندهی می‌شود بلکه خودروسازان به سراغ ارتقای کیفیت و کاهش هزینه‌های سربار می‌روند تا بتوانند با خودروهای وارداتی رقابت کنند.

انتهای پیام/

منبع: خانه ملت

دیدگاه خود را بنویسید

کیوسک مطبوعاتی