افتتاح نخستین کارخانه طراحی و تولید قالب های ریخته گری تحت فشار

نخستین کارخانه طراحی و تولید قالب های دایکاست و ریژه با فرمان ریاست محترم جمهوری از طریق ویدئو کنفرانس، توسط وزیر صنعت، معدن و تجارت و با حضور مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو به بهره برداری رسید.

به گزارش پایگاه خبری جوان خودرو به نقل از ایکوپرس :

با راه اندازی این کارخانه در سال حمایت از کالای ایرانی، خودروسازان کشور از واردات قالب های قطعات موتوری از جمله سرسيلندر، بلوك سيلندر، پوسته كلاچ و كپه ياتاقان بی نیاز شده و به این ترتیب با تامین از منابع داخلی به خودکفایی دست می یابند.

با بهره برداری از اين واحد توليدي که با حمایت گروه صنعتی ایران خودرو انجام شد، از خروج سالانه 30 تا 35 ميليون يورو از كشور جلوگيري مي شود. براي راه اندازي اين واحد مدرن حدود 800 ميليارد ريال سرمايه گذاري شده كه با بهره برداري از آن 80 نفر به صورت مستقيم و 200 نفر به صورت غيرمستقيم مشغول به كار شدند. این کارخانه با نصب به روزترین تجهیزات راه اندازی شده و محصولات خود را با استانداردهای روز دنیا تولید و عرضه می کند.

نصب و راه اندازی تجهیزات دیگر برای طراحی و تولید قالب های دایکاست و ریژه محصولات جدید ایران خودرو از جمله پژو 2008 و 301 در دستور کار شرکت آهنگری ایران قرار دارد که با این اقدام در آینده ای نزدیک، گام دیگری در مسیر داخلی سازی محصولات جدید و کاهش ارزبری تولید محصولات مشترک برداشته خواهد شد.

گفتنی است در آیین بهره برداری از این پروژه، رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان شرقی، مدیرعامل ساپکو و جمعی از مقامات و مسئولان استانی نیز حضور داشتند.

 وزیر صنعت، معدن و تجارت با هیات همراه، پس از آیین افتتاح، از خطوط تولید این کارخانه بازدید کرد.

افتتاح خط تولید پیکاپ آمیکو آسنا و آراز

افتتاح شرکت خودروسازی خزر (کارخانه مشترک ایران خودرو و بخش خصوصی آذربایجان)

افتتاح سامانه سوخت رسان سیار در تهران

افتتاح سومین فروشگاه قطعات لوازم یدکی کرمان موتور

ایساکو تعمیرگاه تخصصی بهنام کرمان موتور آمیکو مدیران خودرو

نظر شما !!