کمک نقدی ۲.۵ میلیون تومانی به خریداران موتورسیکلت های برقی + نحوه پرداخت

شرکت کنترل کیفیت هوا تهران به نمایندگی از شهرداری تهران به خریداران موتورسیکلت های برقی وام بلاعوض ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار تومانی پرداخت می‌کند؛ جزئیات پرداخت این کمک نقدی در این مطلب توضیح داده شده است.

سید محد خلیلی؛ کارشناس بخش فنی کنترل کیفیت هوا تهران درباره فرایند ارائه تسهیلات به خریداران موتورسیکلت های برقی اظهار کرد: بر اساس مصوبه شورای شهر تهران در دوره چهارم، مبلغ 2 میلیون و 500 هزار تومان تحت عنوان وام بلاعوض به خریداران موتورسیکلت های برقی پرداخت می‌شود.

وی تصریح کرد: تسهیلات اشاره شده هم‌اکنون  در غالب وام بلاعوض به خریداران موتورسیکلت های برقی پرداخت می‌شود ضمن اینکه فرایند پرداخت این رقم از طریق ثبت‌نام در سامانه شرکت کنترل کیفیت هوا انجام می‌شود‌.

خلیلی درباره مدارک مورد نیاز برای دریافت تسهیلات اشاره شده گفت: شهروندان تهرانی پس از خرید این موتورسیکلت‌ها اقدام به بارگذاری مدارک خود اعم از کارت شناسایی، شماره ملی و کارت موتور سیکلت می‌کنند و پس از یک ماه از ثبت‌نام ، مبلغ 2 میلیون و 500 هزار تومان به صورت چک حامل در اختیار فرد قرار می‌گیرد.

کارشناس بخش فنی کنترل کیفیت هوا تهران ادامه داد: یکی از شروط پرداخت تسهیلات به خریداران موتورسیکلت های برقی این است که موتور برقی بالای 3 کیلو وات باشد  و در غیر این صورت این کمک نقدی پرداخت نمی‌شود.

وی در پاسخ به این پرسش که چرا میزان وام اشاره شده از دوره مدیریت شهری گذشته تا به امروز با وجود افزایش قیمت موتورهای برقی، افزایش نیافته است،گفت: این موضوع به اعتبارات شهرداری تهران مربوط می‌شود که امیدواریم در لایحه بودجه 98 شهرداری تهران این تسهیلات افزایش یابد.

گزارش خودرو

خلیلی اضافه کرد: در گذشته قیمت موتورسیکلت های برقی ، 8 تا 10 میلیون تومان بود که هم‌اکنون با توجه به شرایط اقتصادی قیمت موتورسیکلت‌های برقی افزایش داشته است و به همین دلیل استقبال برای خرید اینگونه موتورها کاهش یافته است به طوری که ماهیانه حدود دو نفر برای دریافت تسهیلات اشاره شده در سامانه شرکت کنترل کیفیت هوا ثبت‌نام می‌کنند!

کارشناس بخش فنی شرکت کنترل کیفیت هوا تهران تصریح کرد: در طرح تسهیلات برای خرید موتورسیکلت برقی، این وام فقط به ساکنان تهرانی و آنهم برای یکبار پرداخت می‌شود ضمن اینکه در دوره گذشته مدیریت شهری، بانک شهر نیز موتورسیکلیت‌های لیزینگی در اختیار خریداران قرار می‌داد.

متقاضیان دریافت این کمک نقدی باید به آدرس اینترنتیhttp://air.tehran.irمراجعه و در بخش “سامانه ثبت‌نام تسهیلات موتور برقی”، اطلاعات و مدارک لازم را بارگذاری کنند.

از شرکت‌های تولید‌کننده موتورهای برقی در کشورمان می‌توان به شرکت‌های کویر، شرکت اروند‌موتورپاک، جهان‌رو و … اشاره کرد.

منبع: تسنیم

برای دیدن ویدیو اختصاصی بررسی موتور برقی ES2-1500 کویرموتور کلیک کنید!

کوتاهی وزارت صنعت برای توسعه موتورسیکلت های برقی

چقدر از خریداران موتورسیکلت های برقی حمایت می شود؟/ جزییات تسهیلات بلاعوض شهرداری برای موتورهای برقی

قیمت موتورسیکلت برقی کاهش می یاید / زیرساخت های استفاده از موتوربرقی فراهم نیست

صدور مجوز شماره‌گذاری برای ۷ موتورسیکلت برقی

100 موتورسیکلت برقی تا پایان این ماه در تهران

ماده 2 قانون هوای پاک چرا اجرا نمی شود / سرنوشت نامعلوم موتورسیکلت‌ های برقی

حضور موتورسیکلت های برقی در نمایشگاه حمل و نقل

موتورسیکلت های برقی بازار را بیشتر بشناسید (بررسی کامل + جدول مشخصات فنی)

تاکید وزارت صنعت بر اجرای ضوابط واردات موتورسیکلت های بالای ۲۵۰ سی‌سی

چگونه کارت سوخت موتورسیکلت را استعلام و دریافت کنیم؟

موتورسیکلت های غیر استاندارد بازار را بشناسید

آغاز طرح ساماندهی پلاک موتورسیکلت‌ها

تعمیرگاه تخصصی بهنام آمیکو مدیران خودرو

جک کرمان موتور

نظر شما !!