پایگاه خبری رسمی خودرو و صنایع وابسته
شماره مجوز ۸۲۱۸۶ از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی

محمد_رضا_نعمت_الله_زاده_وزیر_صنعت

نارضایتی مردم ایران از پژو

وزیر صنعت، معدن و تجارت در دیدار هیئت فرانسوی گفت: هرچند حدود ۶میلیون خودروی پژو در جاده‌های ایران تردد می‌کند اما نارضایتی مردم ایران از پژو به دلیل قدیمی بودن محصولات است. به نقل از تسنیم، وزیر صنعت، معدن و تجارت در دیدار هیئت فرانسوی گفت: هرچند حدود 6 میلیون خودروی پژو در جاده‌های ایران […]

سهیل زنگنه
چهارشنبه - ۱ مهر ۱۳۹۴

وزیر صنعت، معدن و تجارت در دیدار هیئت فرانسوی گفت: هرچند حدود ۶میلیون خودروی پژو در جاده‌های ایران تردد می‌کند اما نارضایتی مردم ایران از پژو به دلیل قدیمی بودن محصولات است.

به نقل از تسنیم، وزیر صنعت، معدن و تجارت در دیدار هیئت فرانسوی گفت: هرچند حدود 6 میلیون خودروی پژو در جاده‌های ایران تردد می‌کند اما مردم ما تا اندازه‌ای از عملکرد پژو ناراضی هستند.

محمدرضا نعمت‌زاده در این دیدار و در پاسخ به صحبت‌های مدیر آفریقا و خاورمیانه شرکت پژو افزود: هرچند پژو تنها مقصر نیست و مسائل بین المللی به جدایی پژو و رها کردن صنعت خودروی ایران کمک کرده است اما ایرانی‌ها خودشان تلاش کردند و به نیازهای مردم پاسخ دادند.

وی گفت : از نارضایتی‌های مردم این است که شما 40 سال است که با ایران کار می‌کنید و ما باید همچنان مصرف کننده محصولات قدیمی شما باشیم.

وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان “روشهای گذشته مثل سی‌کی‌دی (مونتاژ) را نمی‌پذیریم” افزود: تأکید ما بر طراحی مشترک پلت‌فرم‌های جدید و ساخت قطعات و تولید محصولات جدید با برندهای جدید برای عرضه در داخل و بازارهای خارجی است و با توجه به مذاکراتی که با هر دو شرکت رنو و پژو داشتیم امیدواریم به شرایط قابل قبول برای همکاری درازمدت برسیم.

وی گفت: در مذاکره با خودروسازان دیگر مانند آلمان هم تأکید کردیم که باید کار مشترک انجام دهیم، این باعث می‌شود شما در درازمدت در بازار ایران و همسایگان ما حضور داشته باشید.

همکاری در دیگر زمینه ها

نعمت‌زاده با اعلام “در دیگر زمینه‌ها هم می‌توانیم همکاری خوبی داشته باشیم” گفت: سرمایه گذاران خارجی می‌توانند در بخش معدن و اکتشافات معدنی حضور داشته باشند و با توجه به ذخایر خوب معدنی هم در بخش فلزی و هم غیرفلزی، تأکید می‌کنم شرکت‌های فرانسوی به معدن و اکتشافات معدنی توجه کنند.

وی با اشاره به اولویت دولت در توسعه صنایع ریلی گفت: در صنایع ریلی زمینه خوبی برای همکاری‌ها وجود دارد و برای توسعه و افزایش فعالیت‌های اقتصادی نیازمند دو اصل جدی هستیم؛ یکی روابط بانکی و فاینانس و دیگری بیمه‌های صادراتی است که بتواند از سرمایه گذاری‌ها و فعالیت‌های دو طرف حمایت کند.

رنو خودروسازان ایرانی را تهدید کرد

قیمت رنو ساندرو اعلام شد.

واردکنندگان با کمپین نخریدن خودرو ارتباطی ندارند

پیشنهاد دانشگاه امیرکبیر برای پایان کمپین تحریم خرید خودرو

 

دیدگاه خود را بنویسید

کیوسک مطبوعاتی