اختصاص 5 هزار میلیارد تومان تسهیلات بانکی به خودروسازان

نایب رییس انجمن قطعه سازان از مصوبه شورای پول و اعتبار برای اختصاص ۵ هزار میلیارد تومان تسهیلات بانکی به خودروسازان خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری جوان خودرو

سامعی نایب رییس انجمن قطعه سازان از مصوبه شورای پول و اعتبار برای اختصاص ۵ هزار میلیارد تومان تسهیلات بانکی به خودروسازان خبر داد و گفت: پرداخت این تسهیلات در مراحل نهایی است.

این فعال صنعتی اشاره کرد: پس از جلساتی که با مسولان وزارت صنعت و بانک مرکزی برگزار شد،  فاز اول پرداخت تسهیلات بانکی به خودروسازان مصوب شد که طبق آن، به ایران خودرو و سایپا ۵ هزار میلیارد تومان پرداخت خواهد شد تا بابت مطالبات قطعه سازان پرداخت شود.

وی تصریح کرد: مدیران مالی خودروسازی ها مأمور پیگیری این موضوع از بانکها هستند تا مشخص شود هر بانک چه میزان از این تسهیلات را بپردازد.

گزارش خودرو

سامعی با بیان اینکه تسهیلات مصوب در مقایسه با طلب ۲۰ هزار میلیارد تومانی قطعه سازان، رقم پایینی است، گفت: با این حال، این تصمیم یک حرکت رو به جلو است و می تواند کمک اساسی باشد.

وی ابراز امیدواری کرد فرایند تعیین بانکها تا اواخر بهمن نهایی شود تا تسهیلات پرداختی به خودروسازان در اختیار قطعه سازان قرار گیرد.

نایب رییس انجمن قطعه سازان با بیان اینکه این اتفاق موجودی انبار قطعه سازان را برای سال آینده در شرایط بهتری قرار می دهد، تصریح کرد: در حال حاضر تولید خودروسازان روزانه به حدود ۲ هزار دستگاه رسیده که این رقم تا پایان سال به حدود ۲۵۰۰ دستگاه می رسد.

انتهای پیام/ منبع: فارس

صنایع دفاعی باید در ساخت قطعات های تک با خودروسازان همکاری کند

حضور سازنده خدمات پس از فروش شرکت های خودرویی در نمایشگاه خودرو تهران

ایران خودرو مَثَل ((خواستن توانستن است)) را عملی کرد

تعمیرگاه تخصصی بهنام KTL MVM x22 آمیکو مدیران خودرو

جک کرمان موتور

نظر شما !!