فرانسوی ها کدام خودرو برقی را بیشتر دوست دارند؟

این روزها مخاطب و علاقمندان به خودروهای برقی در سراسر دنیا افزایش پیدا کرده در همین راستا براساس اطلاعات بدست رسیده خودرو برقی رنو زوئی توانسته رتبه سوم پر فروش ترین خودرو را در بازار فرانسه از آن خود کند.

به گزارش پایگاه خبری جوان خودرو 

از آنجایی که خودروهای برقی، پاک و دوستدار محیط زیست در بسیاری از کشورهای جهان به خصوص اروپا، چین و منطقه آمریکای شمالی با استقبال بی‌نظیری از سوی مشتریان و شهروندان قرار گرفته است، بسیاری از شرکت های خودروسازی نیز به سمت و سوی توسعه، تولید و عرضه این محصولات روی آورده اند.

رنو زوئی بدون شک یکی از موفق‌ترین و محبوب‌ترین خودروهای الکتریکی عرضه شده توسط شرکت خودروسازی رنو فرانسه به شمار می‌رود که توانسته است در نخستین ماه از سال جاری میلادی، ژانویه ۲۰۲۰، عنوان سومین خودروی پرفروش در بازار فرانسه را به خود اختصاص دهد.

قبل از رنو زوئی، دو خودروی محبوب رنو ۲۰۸ ll و رنو کلیو وی موفق شده‌اند در رتبه های نخست و دوم این فهرست رده بندی جای بگیرند.

رنو زوئی توانسته است در ژانویه سال جاری میلادی پنج هزار و ۳۳۱ دستگاه خودرو در بازار فرانسه بفروشد و این طور که به نظر می رسد توجه و رضایت خیل عظیمی از شهروندان و مشتریان وطنی را به سمت و سوی خود جلب کند.

پیشتر نیز اخبار و آمارهای منتشر شده از سوی این خودروساز نشان دهنده موفقیت و میزان فروش درخشان این محصول پاک و دوستدار محیط زیست بود.

نمودار زیر که به ترتیب گویای پرفروش ترین خودروهای این بازار در نخستین ماه از سال جاری میلادی است، نشان می دهد که پژو ۲۰۸ ll در این بازه زمانی ۹ هزار و ۴۶۳ دستگاه و رنو کلیو وی نیز پنج هزار و ۵۲۴ دستگاه خودرو فروخته است.

لیست پ فروش ترین خودروهای برقی

انتهای پیام/ منبع: ایسنا

فروش بیش از یک میلیون خودرو برقی در بازار خودرو چین در سال 2019

افت قابل توجه میزان فروش خودروهای برقی در بازار جهانی

محبوب ترین خودروهای برقی در فنلاند کدامند؟

افزایش سرمایه گذاری رنو در تولید خودروهای برقی/ 1.2 میلیارد دلار برای توسعه خطوط تولید خودروهای پاک

ایساکو تعمیرگاه تخصصی بهنام کرمان موتور آمیکو مدیران خودرو

نظر شما !!