بحران مالی در یک قدمی صنعت خودرو

میزان فروش جهانی خودرو در ماه گذشته نزدیک به ۴۰ درصد کاهش یافته و به سطحی رسیده که با عمق بحران مالی همگام بوده است.

به گزارش پایگاه خبری جوان خودرو

مرکز پیش‌بینی تولید خودرو (LMC) که در زمینه تحلیل اخبار و پیش‌بینی‌های بازار صنعت خودرو فعالیت می‌کند، اعلام کرد: ؟میزان فروش جهانی خودرو در ماه گذشته نزدیک به ۴۰ درصد کاهش یافته و به سطحی رسیده که با عمق بحران مالی همگام بوده است.

براساس گزارش مرکز ال‌ام سی، میزان فروش در مقایسه با ماه مارس (فروردین- اسفند) ۹/ ۳۷ درصد کاهش یافته و با متوسط نرخ فروش سالانه به کمتر از ۵۸ میلیون واحد در سال رسیده است.

در گزارش مرکز پیش‌بینی تولید خودرو آمده است که با توجه به تلاش‌های صورت‌گرفته برای مهار ویروس (کرونا) که تاثیر بسزایی بر فعالیت‌های اقتصادی داشته است، انتظار می‌رود کاهش بیشتر فروش خودرو در ماه‌های آینده صورت بگیرد.

بعداز شیوع ویروس کرونا از مبدأ چین به اروپا و آمریکا هم‌اکنون کاهش فروش خودرو در هر منطقه‌ای رخ داده است.

گزارش خودرو

افزایش بازار فروش چین در ماه گذشته با بازگشایی بازار برای جبران نزولی معاملات در دو بازار بزرگ آمریکای‌شمالی و اروپا کافی نبود. فروش خودروها در ایالات‌متحده در ماه مارس با ۶/ ۳۸ درصد کاهش به ۹۸۳ هزار واحد رسید که پایین‌ترین سطح از مارس سال ۲۰۰۹ است، این در حالی است که فروش خودرو در کانادا نیز به نصف رسیده است.

براساس گزارش مرکز پیش‌بینی تولید خودرو (LMC)، فروش خودرو در اروپای‌غربی نیز از نصف هم بیشتر کاهش یافته و آمریکای لاتین نیز شاهد کاهش چشمگیر خودرو بوده است.

به دنبال شیوع ویروس کرونا در سطح جهانی تا‌کنون یک میلیون و ۹۷۹ هزار و ۸۵۳ نفر مبتلا و ۱۲۴ هزار و ۹۱۸ نفر جان خود را از دست داده و ۴۵۶ هزار و ۵۶۶ نفر بهبود یافته‌اند.

انتهای پیام/ منبع: ایرنا

افت 21 درصدی فروش در فورد

رنو فرانسه از ادامه همکاری با دانگ فنگ چین صرف نظر کرد

اختصاص ناوگانی برای جابجایی مایحتاج ضروری مردم توسط فولکس واگن

وضعیت نیسان موتورز در شرایط بحرانی قرار دارد

پژو سیتروئن و رنو فرانسه عنوان خودروساز بی ارزش را دریافت کردند

ایساکو تعمیرگاه تخصصی بهنام آمیکو مدیران خودرو

جک کرمان موتور

نظر شما !!