شیوه نوین هیوندای برای از بین بردن ویروس کرونا در داخل کابین

گروه خودروسازی هیوندای برای از بین ‌بردن ویروس‌ها در داخل کابین از توانایی پرتو فرابنفش استفاده می‌کند.

به گزارش پایگاه خبری جوان خودرو

توانایی پرتو فرابنفش (UV) در ازبین‌بردن ویروس‌ها، این فناوری را در خط مقدم مبارزه با ویروس کرونا قرار داده است. گروه خودروسازی هیوندای موتور اعلام کرد که در حال بررسی و تحقیق درباره کاربردپذیری ایده‌ی استفاده از پرتو فرابنفش برای ضدعفونی کردن فضای داخل کابین خودرو است تا این پرتو را به سلاحی در برابر گسترش بیماری‌ها تبدیل کند.

هیوندای در وب‌سایت خود نوشت که «گروه خودروسازی هیوندای موتور به‌دنبال استفاده از فناوری گندزدایی (سترون‌سازی) پرتو فرابنفش در خودروهای خود است».

این پست وبلاگی ادامه می‌دهد که «گروه هیوندای موتور قصد دارد چراغ داخل کابین تولید کند که دارای قابلیت گندزدایی نیز باشد.

استفاده از دستگاهی نصب‌شده در سقف خودرو ایده‌آل است زیرا به‌طور هم‌زمان می‌تواند صندلی‌ها، داشبورد، کف‌پوش‌ها و غربیلک فرمان را ضدعفونی کند.

گزارش خودرو

علاوه بر استفاده از پرتو فرابنفش برای ضدعفونی کردن سطوح، گروه هیوندای موتور در حال انجام تحقیقات برای استفاده از پرتو فرابنفش برای ازبین‌بردن عوامل بیماری‌زای موجود در هوا است».

با این وجود، پرتو فرابنفش برای پوست انسان خطرناک است، بنابراین از این قابلیت فقط در مواردی استفاده می‌شود که هیچ کسی در داخل خودرو نباشد.

طبق مقاله‌ی اخیر نشریه نیویورک تایمز درباره‌ی این موضوع، شیوه‌ی استفاده از دستگاه‌های نصب‌شدنی تولیدکننده‌ی پرتو فرابنفش برای کاهش عوامل بیماری‌زا حداقل به دهه ۱۹۳۰ میلادی باز می‌گردد؛ زمانی‌که این دستگاه‌ها در ساختمان‌های مدارس فیلادلفیا با موفقیت مورد استفاده قرار گرفت. امروزه، پرتو فرابنفش به‌عنوان ضدعفونی‌کننده‌ی سطحی برای قطارهای مترو و اتاق عمل بیمارستان در بین سایر مناطق عمومی استفاده می‌شود.

هیوندای زمان‌بندی مشخصی را برای استفاده از این فناوری در خودروهای خود اعلام نکرده است.

انتهای پیام/ منبع: زومیت

کاهش 39 درصدی فروش هیوندای در بازار آمریکا

افت 44 درصدی سود خالص هیوندای موتورز

هیوندای گارانتی محصولات خود را تمدید کرد

لوگو هیوندای تغییر کرد

نسخه هفت سرنشین Creta به زودی معرفی می شود

دریاچه یخ زده محل تست محصول جدید برقی هیوندای

ایساکو تعمیرگاه تخصصی بهنام کرمان موتور آمیکو مدیران خودرو

نظر شما !!